Novinky

BlackBerry DevCon Europe 2012: zahájení z Amsterdamu

V těchto dnech probíhá v nizozemském Amsterdamu mezinárodní konference BlackBerry DevCon Europe 2012. My se nacházíme přímo na místě a nechyběli jsme ani na na zahájení v úterý ráno. Co jsme se na Generall Session dozvěděli?

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

V úterý 7.2.2012 v konferenčním centru RAI v Amsterdamu byla zahájena vývojářská konference DevCon Europe 2012. Jedná se o jednu z nejdůležitějších událostí kolem BlackBerry, každoročně jsme mohli sledovat DevCon Americas a DevCon Asia. Do Evropy zavítala tato konference vůbec poprvé, ale hned se zapsala do historie. Jedná se totiž o největší DevCon v historii RIM. Již dva týdny před zahájením byla konference vyprodaná, dorazilo přes 2000 účastníků z celého světa.

DevCon Europe 2012

Jakmile jsme se zaregistrovali v konferenčním centru RAI v Amsterdamu a obdrželi obligátní dárky a především tablet BlackBerry PlayBook 16 GB zdarma, vydali jsme se do hlavního sálu na General Session. Zde měl vůbec poprvé možnost veřejně vystoupit nový CEO společnosti RIM – Thorsten Heins. Bohužel jsme se nedozvěděli žádnou naprostou novinku, některým účastníkům to přišlo jako “opakování” DevConu Americas z loňského podzimu. Novému CEO se nedá upřít jisté charisma, ovšem k nejlepším řečníkům rozhodně nepatří. Je na něm velmi vidět německá upjatost díky jeho předchozímu působení u společnosti Siemens. Na druhou stranu třeba právě tato preciznost bude pro RIM tou potřebnou vodou na mlýn.

DevCon Europe 2012 (3) DevCon Europe 2012 (4)

Dozvěděli jsme se však pár zajímavých informací o celé platformě BlackBerry. Například fakt, že nový operační systém BlackBerry 10 bude úzce spjat s cloudovými službami. Dozvěděli jsme se také, že RIM se postupně zcela odprostí od Java platformy současného operačního systému BlackBerry a do budoucna se bude věnovat operačnímu systému BlackBerry 10 na bázi QNX, který bude pracovat především s C++ a webovými aplikacemi (WebWorks, HTML 5 apod.) Celou keynote jste mohli sledovat i živě. Níže přinášíme záznam kolegů ze serveru CrackBerry.

httpv://www.youtube.com/watch?v=J7lD1go1k_I

Po Thorstenovi se na pódium dostal Alec Saunders, který hned svým příchodem oživil celé publikum. Je vidět, že se na pódiu cítí mnohem lépe a na projevu to bylo znát. Publikum se bavilo a Alec si to evidentně užíval také. Od Aleca jsme se dozvěděli pár zajímavých informací o potulujících se mýtech ze světa BlackBerry. Zde jsou:

  • Trh BlackBerry se zmenšuje – za poslední rok se zvýšil počet uživatelů BlackBerry o 20 milionů na současných 75 milionů aktivních uživatelů BlackBerry. “Takto si nepředstavuji trh, který se zmenšuje” zmínil Alec Saunders.
  • Uživatelé BlackBerry nepoužívají aplikace – každý den App World zaznamenává na 6 milionů stažených aplikací. Alec Saunders: “To je 174 milionů stažení za měsíc, kdo tedy ty aplikace stahuje, když ne uživatelé BlackBerry?
  • Vývojáři aplikací pro BlackBerry nevydělávají – “13% vývojářů aplikací pro App World generuje zisk vyšší, než 100 tisíc dolarů, což je více, než u platforem Googlu nebo Applu” říká Alec Saunders, vicepresident pro vztahy s vývojáři a pro vývoj ekosystému.
DevCon Europe 2012 (8) DevCon Europe 2012 (7) DevCon Europe 2012 (6)

Na konferenci se objevilo také několik zajímavostí jako jsou například nové modely BlackBerry s OS7.1 a nechyběly ani barevné variace modelu Curve 9360. Natočili jsme také video nového operačního systému BlackBerry PlayBook OS 2.0, který je doslova skutečně AWESOME! O tom ale až v příštím příspěvku…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

  1. Dnes doslo k vypadku aktualizacnich serveru PlayBook. Momtalne neni mozne aktualizovatna verzy 2.0, pouze 1.8.6xx

  2. Nevite nekdo proc se nejde zaregistrovat do fora? Porad mi to pise vase heslo neobsahuje pozadovane znaky. V popisu je zadejte 6 znaku a musi obsahovat cisla. Oboje splnuji a stejne to nejde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..