BlackBerry OS

Leaked OS: 7.1.0.190 pro Blackberry Bold 9900

BlackBerry Bold 9900 se dočkal další neoficiální verze operačního systému 7.1. Nová verze 7.1.0.190 přináší hlavně českou lokalizaci a dále již nemusíte řešit kódování u SMS zpráv. Nechybí ani funkce Mobile Hotspot, která je tou hlavní novinkou OS7.1.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Novou verzi můžete stáhnout pomocí odkazu v naší sekci download. Jako vždy je však před instalací pamatovat na to, že jde o verzi uniklou, neoficiální, tedy takovou, která může vykazovat jisté chyby. Já sám můžu tohle říct o první leaked verzi 7.1.0.74, ta nebyla příliš stabilní a vykazovala jisté chyby. Tou hlavní byl problém se smajlíky při psaní textových zpráv. Telefon automaticky s touto verzí umázl 70 znaků ať se vám to líbilo či ne.

Bold9900_screen_7.1_3 Bold9900_screen_7.1_1 Bold9900_screen_7.1_2

A tak jsem instaloval nový leaked 7.1.0.190 maličko skepticky. První překvapení je česká lokalizace. Tedy telefon na vás již bude mluvit rodným jazykem. Výše uvedený problém s SMS a vloženými smajlíky je v této verzi vyřešen. Je zajímavé, že v nastavení stále chybí možnost kódování, tedy funkci po jejiž změně mohl telefon bez problémů psát textové zprávy o délce 160 znaků. Zde nic takového není, nicméně telefon SMS nezkracuje a to ani v případě, že máte nastaveno jazyk zadávání textu jako český. To považuji za příjemnou změnu.

Další změny jsem zatím nezaznamenal, nicméně tato verze se již chová stabilně. A WI-Fi Hotspot? Zde se situace již nejspíše nezmění, problém u operátorů O2 a T-Mobile zůstane a při zakázaném apn internet není možné tuto funkci využívat.

Odkaz ke stažení:

 

Previous ArticleNext Article

2 Comments

  1. ahoj,
    preinstaloval jsem to na 7.1 a funguje. Jen mi zmizela aplikace trezor, kde se zadavali hesla atd. To je normalni?

  2. Ahoj, po preinstalovani na 7.1 tez funguje, akorat i kdyz mam QWERTZ klávesnici tak mi prohodil Y/Z, takze ted mi to pise jako QWERTY, coz je neprijemne, nikde jsem to nedokazal prehodit, tak snad dalsi update to zmeni :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..