BlackBerry 10

BlackBerry 10 Dev Alpha získala update na OS 10.0.9.1103, BlackBerry App World se mění na BlackBerry World

Šťastní majitelé vývojářského zařízení BlackBerry 10 Dev Alpha se v uplynulých dnech dočkali nové aktualizace operačního systému BlackBerry 10, který kromě mnoha bug fixů přináší také několik novinek, jako například nové ikonky nebo přejmenování BlackBerry App World.

BlackBerry 10 Dev Alpha je vývojářské zařízení, které mají vývojáři k dispozici kvůli testování svých aplikací na konkrétním hardwaru. Dev Alpha dostala před nedávnem update na verzi BlackBerry 10, která již nabízí mnoho funkcí z finální verze OS jako je například skvělý internetový prohlížeč, softwarová klávesnice s prediktivním zadáváním nebo nové BBM.

S novou verzí BlackBerry 10.0.9.1103 se v Dev Alpha objevují novinky:

  • BlackBerry App World se dočkal přejmenování na prosté BlackBerry World
  • BlackBerry World nyní v Dev Alpha podporuje nákupy aplikací a in-app platby
  • BlackBerry Hub je nyní dostupný pro vývojáře
  • Malé změny v UI, například nové ikonky

Celkově je nový update velice znát především na svižnosti aplikací, které jsou nyní opravdu rychlé a plynulé. Zajímavou změnou jsou také nové ikonky, které jsou nově menší a nejsou “vmáčknuté” do přednastavených obdélníků. Pokud by vás zajímalo více detailů o zákonitostech UI BlackBerry 10, najdete je na stránkách BlackBerry Developer.

Přejmenování BlackBerry App World na pouhé BlackBerry World je také velkým překvapením. Jedná se již o druhou velkou změnu poté, co byl světu představen OS BlackBerry 10. První velká změna bylo rozšíření App World…pardon, BlackBerry World o multimediální obsah, o čemž jste se mohli dočíst také v našem článku na BBCzech.

Už jen 61 dní… :)

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..