BlackBerry 10

BlackBerry 10 a Share UI: snadné sdílení na Facebook, BBM, DropBox, Picasu a další služby

Jeden z posledních uniklých slidů prostředí BlackBerry 10 nám nabízí pohled na zcela novou funkci, se kterou se setkáme v novém OS. Díky Share UI budete moci snadno sdílet veškerý obsah, například obrázky nebo webovou stránku, přímo na Facebook, BBM, DropBox, Evernote, Picasu a další služby. Můžeme se také podívat na první screenshot aplikace Facebook.

Celé prostředí BlackBerry 10 využívá především frameworku Cascades UI, za kterým stojí společnost TAT. Díky tomu jsou všechny prvky graficky velmi ucelené, uhlazené a uživatelsky přívětivé. Zároveň si tento framework velmi pochvalují samotní vývojáři, neboť nabízí spoustu možností a “kodérům” ušetří tisíce řádků kódu.

A právě v Cascades UI vzniká prakticky celé prostředí BlackBerry 10 včetně nyní zmiňovaného Share UI. Díky Share UI budete moci jednoduše sdílet obsah na nejrůznější služby – ať už je to Facebook, BBM, Picasa nebo třeba úložiště DropBox.

Na dalším screenshotu pak můžeme vidět kousek z aplikace Facebook pro BlackBery 10. Konkrétně je zde vidět způsob jakým se budou nahrávat fotografie. Kromě klasických detailů jako je označení lidí, popisek, album a místo však budeme moci zvolit také v jaké kvalitě se fotografie odešle. Tuto funkci určitě vítáme.

Cascades UI dává vývojářům skutečně velké možnosti, především jim usnadňuje práci na samotném UI své aplikace. Aplikace tak budou vzhledem zapadat do konceptu OS a vývojáři se tak budou moci více věnovat samotné funkčnosti aplikace. Teď už jen doufat, že BlackBerry 10 skutečně přijde v lednu 2013.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. to je hruza.. na jednu stranu tady takovy krasny ficurky novyho systemu a na druhy strane clovek furt nekde cte, jak to jde vic a vic do haje… (nyni zase naka pokuta za patenty)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..