BlackBerry Playbook

Alec Saunders: “Nezablokujeme možnost nahrávání aplikací do PlayBooku z počítače.”

V posledních dnech proběhla internetem zpráva, že RIM by měl v nadcházející aktualizaci BlackBerry PlayBook OS zablokovat možnost nahrávání aplikací z počítače. O tento malý rozruch se postaral Alec Saunders, více-prezident pro vztahy s vývojáři, svou zprávou na sociální sítí Twitter. Naštěstí je celá situace trochu jiná, ovšem některé změny nás přesto čekají.

→ Připojte své BlackBerry k internetu výhodně i v zahraničí

Možnost nahrávat si do zařízení BlackBerry aplikace z počítače je pro mnoho uživatelů velmi významná. Mnohem významnější je však pro samotné vývojáře, kteří díky tomu nejsou odkázaní pouze na simulátory v počítači, ale mohou své aplikace testovat na reálných zařízeních. Je tudíž jasné, že se proti zablokování této možnosti u nového BlackBerry PlayBook OS a BlackBerry 10 zvedla velká vlna nevole. Alec Saunders však vše uvedl na pravou míru:

Velkou pozornost si vysloužily moje tweety týkající se vedlejšího nahrávání aplikací do tabletu BlackBerry PlayBook. Bohužel, 140 znaků neumožňuje rozlišovat jemné rozdíly. Rád bych využil této příležitosti a uvedl tedy věci na pravou míru.

 

Neplánujeme zablokovat možnost vedlejšího nahrávání aplikací do BlackBerry PlayBook OS nebo BlackBerry 10. Vedlejší nahrávání aplikací na naší platformě je důležitou vlastností, je to vývojářská funkce. Existuje proto, aby vývojáři mohli nahrávat aplikace na svá zařízení a sami je testovat. Aby mohli poslat beta verze svým testerům. Rozhodně tu však není proto, aby umožnila nahrávání pirátských kopií aplikací.

 

Co plánujeme? S novou verzí BlackBerry PlayBook OS představíme funkci, která dovede zašifrovat aplikaci tak, že ji bude moci používat pouze uživatel, který aplikaci zakoupil.

 

Co bude dál? Spolupracujeme s vámi, naší vývojářskou komunitou, abyste stále mohli rychle a snadno otestovat své aplikace na reálném hardwaru. To je jeden z důvodů, proč zahajujeme BlackBerry Jam 10 tím, že každý vývojář získá prototyp zařízení. Díky tomu budete moci rovnou začít testovat své aplikace na reálném zařízení.

Problémy s “kradením” aplikací jistě nejsou dobrou vizitkou pro žádnou platformu. RIM se proto bude především snažit chránit vývojáře, ale možná by měl zatlačit i v jiném směru. Ceny aplikací na BlackBerry App World jsou oproti ostatním platformám vcelku vysoké, rozhodně není výjimkou, že dáte například 100 Kč za aplikaci, která rozhodně nebude splňovat Vaše očekávání.

Jeden příklad za všechny – aplikace IM+ pro BlackBerry PlayBook, která byla v začátcích téměř nepoužitelná, a přesto jste za ní zaplatili téměř 200 Kč. Nyní je již IM+ pro BlackBerry PlayBook (článek o updatu) víceméně v pořádku, ale doufám, že jsem dobře vyjádřil hlavní myšlenku.

Tudíž nekraďte aplikace, podporujte vývojáře a čtěte BlackBerryCzech. :)

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..