BlackBerry Playbook

BlackBerry PlayBook 3G: 1,5 GHz, NFC, 3G…to je nový PlayBook

Na internet unikly další střípky informací o připravovaném tabletu BlackBerry PlayBook s 3G modulem. Novinek by krom možnosti připojení k mobilnímu internetu mělo být více, přičemž v čele by měl samozřejmě stát nový operační systém BlackBerry PlayBook OS 2. Co ještě nám nový PlayBook nabídne?

→ Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Zatím není samozřejmě ani známý název updatovaného tabletu, ale říkejme mu prozatím “PlayBook 3G” nebo zkráceně “PB3G” (Jak nějaký robot ze Star Wars, že?). Již od samého počátku se spekulovalo o připravované verzi PlayBooku, která by měla být osazena 3G modulem, ovšem až nyní se na veřejnost dostalo tolik informací, že je lze považovat za směrodatné. RIM tedy skutečně v nejbližší době představí updatovanou verzi svého tabletu BlackBerry PlayBook, která přinese hned několik novinek.

BlackBerry_PlayBook_3G (1)

Samozřejmě hlavní novinkou bude samotný operační systém BlackBerry PlayBook OS 2, ale nebojte se. Rozhodně si nebudete muset kupovat nový PlayBook kvůli updatu OS, protože BlackBerry PlayBook OS 2 bude uvolněn pro všechny tablety BlackBerry PlayBook, které jsou na trhu. Pokud jej tedy vlastníte, updatu se dočkáte a to již za pár dnů/týdnů.

Co už však do svého stávajícího PlayBooku nedostanete jsou novinky hardwarového charakteru. Jedná se například o rychlejší procesor, kdy dvou-jádrový čipset TI OMAP 4460 zvýšil frekvenci na 1,5 GHz (ve stávajícím tiká TI OMAP 4430 1Ghz). Novinkou bude také přidání NFC, neboli Near-Field-Communication. Technologie obsažená v modelech  Bold 9900, Bold 9790, Curve 9360 a Curve 9380 se tak dostane i do PlayBooku a sdílení dat mezi zařízeními tak bude ještě o kousek snazší.

BlackBerry_PlayBook_3G (2)

Funkce, která mnohým uživatelům chybí a další odrazuje od koupě PlayBooku – 3G modul. Současný PlayBook jím bohužel nedisponuje, i když s připojeným BlackBerry přes Bridge to není úplně nezbytné. Každopádně  někteří uživatelé nechtějí být v případě mobilního internetu odkázání na svůj handheld a právě proto bude v novém PB3G integrovaný 3G modul podporující sítě HSDPA+ (v ČR zatím pouze T-Mobile, o pokrytí ani nemluvě).

A slot na SIM kartu? Paradoxně microSIM! Vypadá to tedy, že Apple skutečně prosadil svou, protože řady zařízení s portem na microSIM kartu se stále rozšiřují – namátkou Nokia N9, Nokia Lumia 800, Sony Xperia S nebo Motorola RAZR.

BlackBerry_PlayBook_3G (3)

Další vlastnosti PlayBooku jako 1GB paměť RAM, plnohodnotný multitasking, 4800mAh baterie, nahrávání FullHD videa a podobně zůstaly samozřejmě zachovány. Vyvstává však jedna otázka – současný PlayBook byl na trh uveden téměř před rokem. Je skutečně připravovaný PlayBook výsledkem roční práce?

Upřímně řečeno se ale není čemu divit, RIM měl v poslední době dost dalších problémů a PlayBook byl tedy chvíli odsunutý na druhou kolej. Každopádně novinky jsou minimálně příjemné, nový PlayBook by měl údajně dorazit kolem března. Osobně si však předpokládám spíše květen, jelikož se bude konat největší BlackBerry akce roku – kongres BlackBerry World.

Zdroj: BGR

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Ahoj, mam dotaz, jestli bude jen varianta 32GB nebo i dosavadni 16GB a 64GB. Ve specifikaci pisi storage: 32GB. A jiz v nekterem z predchozich clanku byla uvedena take pouze varianta 32GB.
    Jinak me verze s 3G moc neoslovila, jsem velmi spokojny s bridge, jen by pri pripojeni pres nej mohl fungovat take AppWorld, pak bych byl 100 % spokojeny. Jsem rad ze nemusim resit dalsi ucet a SIM kartu.

  2. ,,Je skutečně připravovaný PlayBook výsledkem roční práce?” napsal jsi to hezky Vojto, udivuje mě, že se za jeden rok tak málo hnou ledy a to i z pohledu nekonečného čekání na OS 2 pro PB. Konkurence šlape úplně jinak a je to škoda, neboť Blackberry si šlape jen a jen po svém štěstí, ona si snižuje tímto zpoždováním a skluzy vlastní zisky :-(

    1. Myslím si, že konkurence zatím taky nijak zvlášť nešlape. Všichni čekají na iPad 3 s čím přijde. Například vývoj Androidu v tabletech je na bodu mrazu už několik měsíců. V tomhle směru zase palec nahoru pro RIM, protože OS2 přinese pár zajímavejch inovací – ovládání přes Bridge, perfektní prohlížeč (html5test 344+9 bodů!) nebo prostředí Cascades, které si doufám budu moci na DevConu lépe prohlédnout :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..