Přístroje & Příslušenství

Zvěsti: vývoj 10″ Playbooku dočasně ukončen kvůli novému “Supersmartphonu”

Nedávno jsme vás informovali o nové verzi tabletu BlackBerry Playbook s úhlopříčkou 10 palců, kterou údajně připravují v Kanadě. Nejnovější zvěsti však nyní hovoří trochu jinak. Vývoj BlackBerry “Playbook 2” byl prý dočasně pozastaven kvůli jiné senzaci – nový “Supersmartphone” s ostružinou ve znaku.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Co o novém “Supersmartphonu” zatím víme? Není toho moc, ale i to málo je velmi zajímavé. Nový přístroj by měl být osazen procesorem o taktu 1,2 GHz, tedy stejný jako například v BlackBerry Bold 9900. Mluví se také o dvou-jádrovém procesoru, který je v Playbooku, ale z důvodu vysoké spotřeby přichází v úvahu spíše jiný typ procesoru. Popravdě řečeno dnešní zařízení typu LG Optimus 2X, HTC Sensation nebo Samsung Galaxy S II nám dokazují, že výdrž rozhodně není jejich silnou stránkou, zatímco uživatelé BlackBerry jsou na tuto vlastnost zvyklí. Doufejme, že nám jí RIM nevezme i za cenu chybějícího jádra procesoru.

BB_Superphone

Mohl by vypadat nový telefon třeba takto?

Další vlastností tohoto přístroje by měl být displej s vysokým rozlišením, na výšku údajně více než 900 pixelů což splňuje například již běžné qHD rozlišení, tedy 960 x 540 px. Displej by měl být dotykový a měl by mít úhlopříčku 4,3 palce. Poslední, ale nejzásadnější vlastností by měl být operační systém postavený na systému QNX, tedy stejný jako je v Playbooku. Informace o tom, že BlackBerry plánuje zařízení s tímto OS jsou již potvrzené, toto jsou však první zprávy o tom, že by měl být vývoj skutečně v plném proudu.

Jak bude přesně vypadat nový OS nikdo zatím neví. Podle odborníků jsou však operační systémy QNX a MeeGo vůbec nejlepší mobilní OS současnosti a tak bude zajímavé sledovat, jak se RIMu povede příprava tohoto OS a hlavně – nového zařízení s QNX OS. Na závěr pouze zdůrazníme, že se jedná prozatím o pouhé spekulace. Stejně tak není jasné jméno zařízení nebo jeho představení. Jistě však je, že vývoj nového OS měl začít již před pár měsíci.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. Stále si myslím,že HW QWERTY klávesnica je lepšia ako “patlanie po displeji”,ale keď už to musí byť tak QNX je skvelá voľba.A keďže Nokia vopred pochovala MeeGo má QNX veľkú šancu stať sa najlepšie ovládatelným dotykovým OS.Držím palce RIMu nech s tým prerazia.V posledných 3-4 rokoch totiž žiadny mobilný OS,ktorý mal podporu iba jediného výrobcu neuspel.Konkrétne Maemo,WebOS,Bada,MeeGo,dotykový Symbian.Jedinou výnimkou je Steve Jobs a jeho verné ovečky:)

  2. Je to skvělá zpráva. Raději než 10″ tablet (opravdu mi stačí 7″), tak pořádný smartphone…
    Ale ještě bych nezapomínal na webOS od HP. Ten má taky obrovský potenciál a nejednu fíčuru s webOS si vzali vývojáři s RIMu…

  3. No oni stejně nové modely budou až v září, takže fofrem to ne… A pokud RIM začal pracovat na novém smartu, tak nebude dřív jak příští rok…

  4. Měl jsem HD2(4″) po 2přístrojích s klávesnicí jsem se prostě nespokojil s ťukáním na displej a přestal jsem psát protože mě to nebavilo když jsem se uklikával.Na video a www je ta velikost dokonala ale jako primární telefon ? Mám BB 9780 a spíš mu někdy koupím bratříčka 6″ nebo 7″ na ty “multimédia”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..