Novinky

Vyvíjíte pro BlackBerry? Vyděláte si více než u jiných platforem!

Společnost Evans Data zveřejnila velice zajímavá data týkající se obchodu s aplikacemi napříč platformami. Podle těchto dat si totiž vývojáři v BlackBerry App World vydělají více než v App Store a v Android Marketu.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Společnost Evans Data zveřejnila statistiky, které se vztahují k obchodům s aplikacemi. Vyplývá z nich mnoho zajímavých informací jako například údaj, že v Android Marketu je největší koncentrace komerčních vývojářů. Konkrétně celých 47 %, v Apple App Store je to 43 %. Android Market navíc již odsunul na druhou pozici App Store od Applu, u kterého vývojáři očekávali jasnou dominanci ještě minimálně dva roky. Ovšem podle nejnovějších údajů jsou však peníze někde jinde.

BlackBerry AppWorld

“Průmysl má pocit, že vývojáři budou cílit buď Android nebo Apple, a tyto dva budou definovat trh,” řekl Janel Garvin, generální ředitel společnosti Evans Data Corp. “Nicméně, je tu prostor pro více než dva subjekty. BlackBerry vývojářů není mnoho, ale 13% z nich již utržilo více než 100.000 dolarů z aplikací v App Worldu, což je výrazně více než v případě Android nebo Apple vývojářů. Tento fakt by měl pomoci platformě vzbudit větší zájem vývojářů.”

Domnívám se, že se jedná o velice pozoruhodný údaj. Myslím, že dost velký podíl na této skutečnosti má fakt, že v App Worldu je stále ještě relativně malý počet aplikací a když se objeví nějaká skutečně kvalitní, tak je zkrátka víc vidět a má větší šanci se prosadit. Oproti tomu třeba v Android Marketu má aplikace opravdu velmi těžké prorazit. Nedávno se objevily statistiky z Android Marketu, které říkaly, že 60 % veškerých stažených aplikací jsou aplikace z TOP50. To znamená, že na zbylých cca 249 950 aplikací zbude pouze 40 % stažení. Zajímavé, nemyslíte?

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..