Novinky

Video: ukázka Android aplikací, nativního emailového klienta a kalendáře BlackBerry Playbook

Některé novinky se na konferenci BlackBerry World objevily již včera, ale teprve dnes probíhají ty hlavní akce. Mezi ně patří také úvodní proslov, na kterém bývají odhaleny ty nejzajímavější informace. A těch jsme se skutečně dočkali. Zástupci a partneři RIM ukázali běh Android aplikací na BlackBerry Playbook a nechybí ani demo očekávaných nativních aplikací pro email a kalendář.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xWS6P3ahWYQ

Hned v prvním videu si můžeme prohlédnou, jak BlackBerry Playbook pracuje s aplikacemi určenými pro operační systém Android. Připomeňme, že BlackBerry Tablet OS využívá jádro QNX Neutrino zatímco Android běží na linuxovém jádře. Na videu je skvěle vysvětleno jak RIM vyřešil absenci tlačítek, kterými všechny Androidy disponují.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vIqaXgsI–U

A na druhém videu vidíme demonstraci aplikací, které se stávají velmi často terčem útoků odpůrců Playbooku. Jedná se o nativního emailového klienta a nativní aplikaci kalendáře. Velice atraktivně vypadá zvláště kalendář, jehož design vychází z kalendáře v OS BlackBerry 6+. A asi nejdůležitější informace – kdy budou tyto aplikace uvolněny? V létě. Mohli bychom je tedy na Playbooku vidět již za 1-2 měsíce.

Zdroj: CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..