Novinky

Uživatelské prostředí BlackBerry Mobile Hotspot a detaily o tetheringu

Jedna z nejočekávanějších funkcí nového operačního systému BlackBerry 6.1 je jistě BlackBerry Mobile Hotspot. Díky této funkci můžete vytvořit pomocí vašeho telefonu BlackBerry klasický WiFi hotspot a připojit se tak skrze něj na internet ať už z notebooku nebo z jakéhokoliv podobného zařízení. Další novinkou bude přímý tethering skrze BlackBerry.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

mobile_hotspot

Po kliknutí se obrázek zvětší

Ve správě připojení se můžeme proklikat až do nejrůznějších možností Mobile Hotspotu (MHS). Připojit k BlackBerry budeme moci až 5 zařízení a tato zařízení budou moci mezi sebou v síti také komunikovat. Všimneme si také možnosti Near Field Communications. Co je však novinka je Sapphire Options. Jak si můžete všimnou na druhém obrázku zleva, tato funkce má nějak spolupracovat s BlackBerry Playbook, konkrétně propojit Playbook s aplikacemi v BlackBerry. Co přesně tato věc znamená bohužel není známo.

mobile_hotspot2mobile_hotspot3

Na dalším snímku si můžeme prohlédnout další detaily týkající MHS. Za zmínku stojí například možnost automatického vypínání MHS po 10 minutách, možnost uplatnění IT policy na MHS a v neposlední řadě také možnost zablokování MHS operátorem (samozřejmě už od začátku, ne že se vám ho rozhodne zablokovat po měsíci). No a poslední slide nám ukazuje detaily týkající se samotného tetheringu. Nově nebude potřeba pro tethering BB Desktop Manager, veškeré rozhraní bude přímo v BlackBerry. Samotný tethering pak bude možné využívat přes Bluetooth, USB i WiFi (MHS).

Operační systém BlackBerry 6.1 opravdu nebude pouhým updatem. Dal by se s klidem označit za novou generaci BlackBerry OS, protože novinek je opravdu mnoho a některé jsou velmi významné.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. takze u nas budou operatori dal ryzovat za tethering s tou moznosti blokace hotspotu:/ tak to abych si k tomu playbooku koupil jeste aj net nebo jde na neho nejak pres blackberry mobil distribuovat internet z BISu nevi nekdo?

  2. Zaujala ma jedna kniznica v mojom Blackberry 9000 5.0.0.1049, len na co sluzi by som rad vedel???
    net_rim_api_wlan_hotspot

    1. Když si vlezeš do nastavení prohlížeče, tak tam máš možnost nastavení “HotSpot”, které slouží pro připojení k WiFi. Se skutečným HotSpotem to však nemá nic společného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..