BlackBerry Playbook

Update na BlackBerry Playbook OS 2.0 přijde nejdřív v únoru

Spekulace o zpoždění updatu BlackBerry Tablet OS 2.0 se bohužel ukázaly jako pravdivé. RIM svým oficiálním vyjádřením potvrdil neradostnou zprávu, že uživatelé tabletu BlackBerry Playbook se dočkají updatu na novou verzi OS 2.0 až na začátku příštího roku. Co způsobilo toto zpoždění?

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Jen pro doplnění informací. Uvolnění updatu se všemi PIM aplikacemi jako je emailový klient, kalendář apod. bylo slíbeno na léto 2011. Následně se termín posunul na konec léta a nakonec jej upřesnil RIM na období těsně po konferenci DevCon. Po DevConu jsme se updatu skutečně dočkali, ale rozhodně ne plnohodnotného. Uvolněný BlackBerry Playbook OS 2.0 je zatím pouze ve vývojářské beta verzi, i když si ho může nainstalovat prakticky každý (více info).

BB_Tablet_OS_2.0 (1)BB_Tablet_OS_2.0 (5)BB_Tablet_OS_2.0 (4)

Bohužel fakt, že se jedná o beta verzi je u tohoto OS více než zřejmý. Osobně mi nefunguje fotoaparát, BlackBerry Bridge a s problémy se potýkám i u prohlížeče. Novinkou je hlavně přítomnost Android Playeru a trochu pozměněné uživatelské prostředí. Chybí však všechny slibované PIM aplikace. Emailový klient mne osobně rozhodně netrápí, ale například kalendář bych ocenil.

TIP! Recenze BlackBerry Playbook: ta největší ostružina

A proč vlastně uvolnění nového OS trvá tak dlouho? Podle všeho joe to hlavně kvůli komplikacím s implementací emailového klienta a BlackBerry Messengeru. Vlastně to není nic překvapivého, obě tyto aplikace komunikují skrze zabezpečenou síť BlackBerry, přičemž za BIS/BES se platí poplatky RIMu. Jak to ale udělat v případě Playbooku, když nepoužívá SIM kartu? Playbook rozhodně nemůže tyto služby začít používat na nezabezpečené Wi-Fi, respektive na internetu. To samé se týká také BES, kdy je potřeba vyřešit otázku vzdálené správy tabletu z BES serveru.

Jak RIM nakonec tyto věci vyřeší mne opravdu zajímá, protože je jasné, že to nebude nic snadného. Tak jako tak mne však opravdu zklamalo, že po DevConu místo plnohodnotného Playbook OS 2.0 přišlo pouze další čekání na únor 2012. RIM tak pravděpodobně uvolní update až v jednom kuse, ale rozhodně by blyo lepší více updatů s menšími změnami. Celkově se v updatu dočkáme kompletní podpory Android Playeru, PIM aplikací, obchod s videi a také lepší spolupráci tabletu a smartphonů BlackeBerry.

Celou zprávu si v angličtině můžete přečíst na blogs.blackberry.com.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..