BlackBerry Playbook, Novinky

Update: BlackBerryTablet OS v1.0.5.2304 a v1.0.5.2342

Pár týdnů byl kolem Playbooku trochu klid a nebyly tu žádné updaty. Během posledních 4 dnů však vyšly hned 2 updaty OS – první přináší několik novinek, druhý opravuje jednu chybu v Adobe Flash 10.2. Jakých novinek jsme se u nového OS dočkali?

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

facebook_searchfacebook_pages_tabfacebook_photo_album_selector

Před 4 dny byl uvolněn update BlackBerry Tablet OS v1.0.5.2304, který přináší několik novinek:

 • Facebook for BlackBerry Playbook předinstalován v OS – aplikace Facebook for BlackBerry Playbook byla updatována a předinstalována do BlackBerry Tablet OS v1.0.5. V aplikace přibyla nově možnost uploadovat videa, vyhledávat kontakty a stránky, možnost smazání příspěvků, vylepšený přístup ke stránkám a další. Aplikace Facebook for BlackBerry Playbook se tak stává jednou z nejprogresivnějších aplikací pro tuto sociální síť v mobilním světě.
 • Podpora plateb v aplikacích – v nové verzi BlackBerry Tablet OS jsou nyní podporovány platby v aplikacích. V praxi to vypadá například tak, že si můžete kupovat exkluzivní vybavení ve hrách a tím mít výhodu před protihráči a podobně.
 • Novinky v uživatelském prostředí
  • Nové Pop-Up okno u ikonky baterie – po kliknutí na ikonku baterie se nyní zobrazí stav baterie v procentech, dále posuvník pro rychlou regulaci jasu displeje a 3 tlačítka pro vypnutí, uspání a restartování Playbooku. Díky gestu pro odemykání displeje tak již nemusíte prakticky používat špatně dostupné tlačítko pro vypínání na horní hraně tabletu.
  • Podpora nových jazyků – jelikož se nyní Playbook začne rozšiřovat na další trhy, byly přidány také nové jazyky. V Playbooku tak je nyní kromě angličtiny také francouzština, italština, holandština, němčina, španělština, a britská angličtina.
  • Konektivita videochatu – do nového BlackBerry Tablet OS byla přidána podpora protokolu TURN (Traversal Using Relay NAT), díky kterému nyní mohou uživatelé videochatovat ve veřejných a firemních sítích i za firewallem.
  • Automatická detekce Wi-Fi Hotspot – Playbook nyní umožňuje jednodušší připojení k veřejným Wi-Fi hotspotům (kavárny, letiště, restaurace…) při nastavování Wi-Fi.
  • Headset Audio Boost – jelikož zatím u Playbook nenalezneme ekvalizér hudebního přehrávače, v nastavení nyní nalezneme novou funkci Headset Audio Boost, která zvyšuje hlasitost a zlepšuje kvalitu zvukového výstupu 3,5 mm jack.

IMG_00000106IMG_00000107

Dnes pak vyšel další update BlackBerry Tablet OS v1.0.5.2342. Ten však není až tak zásadní, neboť opravuje především chybu v Adobe Flash 10.2. Tato chyba je v Adobe Flash napříč všemi platformami, a tak je velice chvályhodné, že RIM dokázal tak rychle zareagovat a přijít s opravou v podobě updatu OS.

Update vašeho operačního systému provedete tak, že v nastavení zvolíte položku Software updates – Check For Updates.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

 1. Dobrý den,Mám zhruba rok Blackberry Z10,před týdnem se Mi načetla nová aktualizace.. Před aktualizací jsem často sledoval online sportovní přenosy na ČT4sport,a Tipsportu. Ted to nejede,chce to přehrávač (Flash Player)ale ten nejede.Můžete Mi prosím poradit jaký PŘEHRÁVAČ si mám sehnat,aby vše jelo tak jak před aktualizací…? Moc děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..