Novinky

Uniklý plán ukazuje zařízení s OS7, BlackBerry TV a další zajímavé služby

/Na internet unikl screenshot interního dokumentu RIM, který odhaluje data kolem zařízení s OS BlackBerry 7 a nových služeb.  RIM údajně pracuje na vlastní verzi Apple TV a domácí multimediální síti. Na co se můžeme těšit a hlavně kdy?

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Tabulka výše mluví za všechno. Můžeme si v ní všimnout mnoha detailů o nových zařízeních s operačním systémem BlackBerry 7. Zaměřme se například na BlackBerry Bold 9900, v tabulce označené jako Dakota/Montana – Touch Bold. Podle tabulky by se měla vůbec první dostat do prodeje verze 9930 s CDMA modulem a to již 21. srpna. To se ovšem neslučuje s mnoha zvěstmi o dřívějším uvedení do prodeje a také doba mezi uvedením modelu 9930 a  9900 je dost dlouhá. Bold 9900 rozhodně přijde dříve než v listopadu. To samé platí i u modelu Monza/Monaco – Full Touch, jinak známé jako BlackBerry Torch 9850/9860. I zde by se měla GSM verze 9850 objevit více než 2 měsíce po CDMA verzi 9860, což se nezdá pravděpodobné.

Torch_9850_thumb (3)Torch_9850_thumb (2)Torch_9850_thumb (1)

U modelu Jennings alias BlackBerry Torch II 9810 je datum 21. srpna celkem věrohodné, to samé platí o modelu Apollo/Sedona (Curve 9350/9370). Ovšem mnohem zajímavější jsou 4 jiné řádky v tabulce. Najdeme zde totiž Keyboard, Cyclone, Beats a Calypso. Keyboard by podle všeho měla být bezdrátová klávesnice, nejspíš pro BlackBerry Playbook. Další kódová označení odkazují na nové služby a funkce, kterých bychom se u BlackBerry mohli dočkat.

BlackBerryTV_icon

Cyclone je kódové označení pro službu, kterou v tabulce popisují jako “HDMI Streaming“. V posledních týdnech se objevilo mnoho spekulací o tom, že RIM chystá vlastní obdobu chytré multimediální krabičky Apple TV, případně služby Google TV – říkejme jí zatím BlackBerry TV. Mělo by se jednat o podobně zaměřenou službu, tedy domácí multimediální centrum. Dá se očekávat, že i v tomto případě bude využit operační systém na bázi QNX, podobně jako u Playbooku nebo budoucích telefonů BlackBerry. S tím by měla úzce souviset i funkce označovaná v tabulce jako Beats/Calypso. Zda to bude vrze klasického DLNA pro BlackBerry zatím nevíme, bylo by to však rozhodně ku prospěchu. DLNA se těší velké oblibě a v nejedné domácnosti už jsou veškeré optické mechaniky (CD, DVD, Blu-Ray) pasé.

Máte nějakou zkušenost s domácím multimediálním centrem? Nebo jej dokonce sami používáte? Pokud se potvrdí zvěsti o BlackBerry TV, mohlo by se jednat o velmi zajímavou službu.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..