Nezařazené

Uniklé dokumenty odhalují další detaily Playbooku

Na internet pronikly příručky pro BlackBerry Playbook, které odhalují další detaily tohoto tabletu od RIM. Příručky se zabývají nastavením BlackBerry Bridge, gesty a navigací v uživatelském prostředí BlackBerry Playbook a v neposlední řadě samotným nastavením. Dále unikl FAQ dokument týkající se také Playbooku. A právě tyto dokumenty odhalily další zajímavé detaily.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

navigating-blackberry-playbook-gestures

Nebudu zde překládat kompletně všechny uniklé příručky. Pokud se na ně chcete podívat, najdete je na serveru CrackBerry.com, konkrétně zde, zde a zde. My si shrneme hlavně novinky a upřesnění informací, které z dokumentů plynou.

  • Sdílení souborů – je potvrzeno, že BlackBerry Playbook bude podporovat sdílení souborů. Podle informací bude možné používat Playbook jako file server skrze síť WiFi a získáte tak možnost spravovat soubory v Playbooku bez nutnosti Desktop Manageru
  • Ovládání gesty – pro ovládání BlackBerry Playbook je připraveno více než 10 ovládacích gest. Kromě klasického pinch-to-zoom jsou připraveny speciální pohyby s ikonami a okny a plně bude využit také dotykový rámeček kolem displeje – například pro vyvolání multitaskingu, menu nebo lišty s notifikacemi.
  • BlackBerry Bridge – díky BlackBerry Bridge budete moci mezi Playbookem a zařízením BlackBerry sdílet emaily, BBM, kontakty, poznámky, úkoly, zprávy a pravděpodobně také přístup do intranetu BES
  • Párování BB Bridge – párování vašeho zařízení BlackBerry s Playbookem budete moci provést pomocí všeobecně rozšířeného barcode (čárového kódu)
  • Update softwaru – update operačního systému BlackBerry Tablet OS bude probíhat OTA (over-the-air), první aktualizace by měla být dostupná hned 19. dubna při uvedení do prodeje
  • Nativní emailový klient, kalendář a kontakty – tato informace není přímo z uniklých příruček, ale přímo souvisí s updatem OS. V nejbližší době se stane součástí BlackBerry Tablet OS také nativní emailový klient, kalendář a aplikaci kontaktů.

blackberry-playbook-bridge-4

Poslední bod se již týká jiného dokumentu a to Playbook FAQ , který můžete stáhnout zde (v angličtině). Tento dokument se snaží odpovědět na většinu hlavních otázek vznášejících se kolem tabletu BlackBerry Playbook. Zde je pár hlavních bodů:

  • BlackBerry Playbook nepotřebuje ke svému chodu zařízení BlackBerry. Playbook se dá považovat za jakési příslušenství k zařízení BlackBerry, dokáže však fungovat zcela soběstačně.
  • BlackBerry Bridge vytváří zabezpečené spojení mezi zařízením BlackBerry a tabletem BlackBerry Playbook. Oba přístroje pak sdílí kalendář, poznámky, kontakty, emaily, zprávy apod.
  • V budoucím updatu do BlackBerry Playbook přibudou nativní aplikace pro email, kontakty a kalendář
  • Cena BlackBerry Playbook startuje na $499 za verzi s 16GB pamětí, verze s 32 GB stojí $599 a 64 GB pak $699

Více se dozvíte v samotném Playbook FAQ.

blackberry-playbook-setup-9

Zdroj: BerryReview.com

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..