BlackBerry Playbook, Novinky

Uniklé dokumenty odhalují další detaily Playbooku

Na internet pronikly příručky pro BlackBerry Playbook, které odhalují další detaily tohoto tabletu od RIM. Příručky se zabývají nastavením BlackBerry Bridge, gesty a navigací v uživatelském prostředí BlackBerry Playbook a v neposlední řadě samotným nastavením. Dále unikl FAQ dokument týkající se také Playbooku. A právě tyto dokumenty odhalily další zajímavé detaily.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

navigating-blackberry-playbook-gestures

Nebudu zde překládat kompletně všechny uniklé příručky. Pokud se na ně chcete podívat, najdete je na serveru CrackBerry.com, konkrétně zde, zde a zde. My si shrneme hlavně novinky a upřesnění informací, které z dokumentů plynou.

  • Sdílení souborů – je potvrzeno, že BlackBerry Playbook bude podporovat sdílení souborů. Podle informací bude možné používat Playbook jako file server skrze síť WiFi a získáte tak možnost spravovat soubory v Playbooku bez nutnosti Desktop Manageru
  • Ovládání gesty – pro ovládání BlackBerry Playbook je připraveno více než 10 ovládacích gest. Kromě klasického pinch-to-zoom jsou připraveny speciální pohyby s ikonami a okny a plně bude využit také dotykový rámeček kolem displeje – například pro vyvolání multitaskingu, menu nebo lišty s notifikacemi.
  • BlackBerry Bridge – díky BlackBerry Bridge budete moci mezi Playbookem a zařízením BlackBerry sdílet emaily, BBM, kontakty, poznámky, úkoly, zprávy a pravděpodobně také přístup do intranetu BES
  • Párování BB Bridge – párování vašeho zařízení BlackBerry s Playbookem budete moci provést pomocí všeobecně rozšířeného barcode (čárového kódu)
  • Update softwaru – update operačního systému BlackBerry Tablet OS bude probíhat OTA (over-the-air), první aktualizace by měla být dostupná hned 19. dubna při uvedení do prodeje
  • Nativní emailový klient, kalendář a kontakty – tato informace není přímo z uniklých příruček, ale přímo souvisí s updatem OS. V nejbližší době se stane součástí BlackBerry Tablet OS také nativní emailový klient, kalendář a aplikaci kontaktů.

blackberry-playbook-bridge-4

Poslední bod se již týká jiného dokumentu a to Playbook FAQ , který můžete stáhnout zde (v angličtině). Tento dokument se snaží odpovědět na většinu hlavních otázek vznášejících se kolem tabletu BlackBerry Playbook. Zde je pár hlavních bodů:

  • BlackBerry Playbook nepotřebuje ke svému chodu zařízení BlackBerry. Playbook se dá považovat za jakési příslušenství k zařízení BlackBerry, dokáže však fungovat zcela soběstačně.
  • BlackBerry Bridge vytváří zabezpečené spojení mezi zařízením BlackBerry a tabletem BlackBerry Playbook. Oba přístroje pak sdílí kalendář, poznámky, kontakty, emaily, zprávy apod.
  • V budoucím updatu do BlackBerry Playbook přibudou nativní aplikace pro email, kontakty a kalendář
  • Cena BlackBerry Playbook startuje na $499 za verzi s 16GB pamětí, verze s 32 GB stojí $599 a 64 GB pak $699

Více se dozvíte v samotném Playbook FAQ.

blackberry-playbook-setup-9

Zdroj: BerryReview.com

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..