BlackBerry Aplikace

Top 10 aplikací pro BlackBerry – ty nejlepší z nejlepších

Již dlouho jsem chtěl sepsat seznam těch nejlepších a nejzajímavějších aplikací pro BlackBerry. V budoucnu bude podobných článků více a to různě tématicky zaměřených. Dnes se však zaměříme na aplikace, které by neměly ve vašem BlackBerry chybět a i podle hlasování na diskuzním fóru BBCzech jsou jedny z nejlepších. A zde jsou…

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Top10App_theBest_icon

BeBuzz

Aplikace BeBuzz je velmi žhavým adeptem na titul nejlepší aplikace pro BlackBerry všech dob. Ti co o ní slyšeli jí jistě dobře znají. Ti co ne, tak budou určitě překvapeni co vše dokáže.

Jistě vás již mnohokrát napadlo, jak by se dala využít informační dioda, kterou zařízení BlackBerry disponují. Rozsvítí se když vám někdo volá, když máte vybitou baterku nebo když vám přijde zpráva. Svítí však jen jednou barvou což je velká škoda. Ta dioda totiž umí svítit desítkami nejrůznějších barev. A právě toho využívá aplikace BeBuzz.

BeBuzz00BeBuzz01BeBuzz02

Aplikace BeBuzz totiž dokáže přiřadit nejrůznější druhy blikání k jednotlivým událostem – kontaktům, zprávám, BBM, sociálním sítím, baterii a mnoho dalšího. Můžete si také nastavit vlastní profil svícení – vybrat si barvu, frekvenci blikání nebo klidně více barev. Další užitečnou vlastností je informační box, který vám ukáže, jaká událost se vlastně stala. Možností je opravdu spousta a tato aplikace si určitě zaslouží vlastní článek. Ten však až někdy jindy.

BeBuzz03BeBuzz04BeBuzz05

Cena aplikace je $5.99 (109,65 Kč) na BlackBerry App World, často se však vyskytují na tuto aplikaci 50% slevy například v obchodu Mobihand. Více info na http://www.bellshare.com/.

Google Maps

Google Maps je aplikace všem jistě velmi dobře známá a kdo ji nezná, jistě si dokáže udělat představu již podle názvu. Ačkoliv zařízení BlackBerry jsou již dodávána s vlastní mapovou aplikací BlackBerry Maps, která je velice kvalitní, aplikace Google Maps přece jen nabízí něco navíc.

GoogleMaps00GoogleMaps01GoogleMaps02

Kromě perfektních datových podkladů včetně satelitních map totiž v aplikaci naleznete také tolik oblíbené StreetView, které je neocenitelným pomocníkem, pokud se potřebuje zorientovat ve městě. Nechybí samozřejmě možnost získání směrových pokynů z jednoho místa do druhého a aplikace tak může zastoupit i navigaci.

GoogleMaps03GoogleMaps04GoogleMaps05

Mapu si můžete rozšířit o nejrůznější vrstvy jako je doprava, satelitní zobrazení, linky veřejné dopravy, terén, hlášky nebo latitude a dostat tak z této aplikace ještě víc. Aplikace je zdarma a můžete ji stáhnout na stránce http://www.google.com/mobile/ nebo zadáním m.google.cz/maps přímo do prohlížeče vašeho BlackBerry.

BlackBerry App World

Skvělých aplikací je spousta a každý den se objevují noví a noví adepti, kteří by si chtěli trochu té paměti ve vašem BlackBerry pro sebe. No a kde jinde na tyto aplikace narazit než v oficiálním obchodě s aplikacemi BlackBerry App World. Na začátku letošního roku byla Česká republika konečně zařazena na seznam podporovaných zemí takže už i u nás můžete tuto aplikaci používat.

AppWorld_screen (1)AppWorld_screen (7)AppWorld_screen (3)

BlackBerry App World můžete nainstalovat do svého BlackBerry a používat v něm nebo můžete nakupovat přímo z počítače. V obchodě naleznete aplikace přehledně roztříděné do mnoha kategorií a podkategorií, takže jednoduše najdete přesně to, co hledáte. A pokud se vám to přesto nabude dařit, můžete využít jednoduše vyhledávání. Kromě toho naleznete v App World v2.x obrazovku Top 25, kde naleznete 25 nejoblíbenějších aplikací – nejnovější, placené, zdarma, motivy a poslední updatované.

AppWorld_screen (6)AppWorld_screen (8)AppWorld_screen (11)

BlackBerry App World naleznete na adrese http://appworld.blackberry.com/, pokud si chcete aplikaci stáhnout do BlackBerry, navštivte adresu http://blackberry.com/appworld ve vašem BlackBerry.

App Stalker

Aplikace App Stalker je relativně novinka. Před pár dny jste se o ní mohli dočíst na BlackBerryCzech (zde). V užitné hodnotě totiž tuto aplikaci překoná máloco. Tato aplikace totiž prohledává nabídku aplikací na BB App World a poté vás upozorní vás placené aplikace, které jsou po omezenou dobu zdarma, upozorní vás na speciální slevy u aplikací a je integrovaná do OS BlackBerry. Využívá například notifikací přes diodu či zprávy (lze nastavit).

AppStalker_screen (1)AppStalker_screen (2)

Aplikace je opravdu více než užitečná a i kdyby vám ušetřila třeba jen 5 dolarů, rozhodně stojí za to. Aplikaci stahujte na BlackBerry AppWorld a je samozřejmě zdarma. Více info zde.

FileScout

Aplikace FileScout možná není tak známá. To je však veliká škoda, jelikož se jedná pravděpodobně o nejprogresivnějšího správce souborů, jaký můžete vůbec do BlackBerry sehnat. Disponuje mnoha a mnoha funkcemi, bohatým nastavením a podporou široké škály souborů.

FileScout00FileScout01FileScout02

Po spuštění aplikace na vás žádné překvapení nečeká. Klasický strom prozrazuje správce souborů se vším všudy, překvapení na nás však čeká až v nastavení a v hloubi této aplikace. Aplikace vám umožňuje zobrazit si detaily jednotlivých složek včetně přesné velikosti, počtu souborů a možnost složku skrýt, můžete v ní pracovat s archivy ZIP, editovat textové soubory nebo odesílat soubory přes Bluetooth či email. Můžete si vytvořit seznam oblíbených složek, které se zobrazí po spuštění aplikace, zobrazovat náhledy obrázků nebo například nastavit asociaci souborů, tzn. nastavit si, že se txt soubory budou otvírat v této aplikaci, html zase v jiné apod.

FileScout03FileScout04FileScout05

Skvělou vlastností aplikace FileScout je vestavěný screenshooter, nebo jak podobné aplikaci říkat. Zkrátka vám umožňuje pořídit screenshot displeje kdekoliv v BlackBerry. A ještě jednou věcí je FileScout jedinečný. Možná znáte službu Dropbox – online úložiště dat, které se v počítači tváří jako klasická složka. Samotná aplikace pro BlackBerry samozřejmě existuje, její možnosti jsou však značně omezené. A právě toto řeší FileScout unikátním pluginem, který si můžete stáhnout. Získáte tak plnou moc nad daty v Dropboxu bez kompromisů.

Aplikaci FileScout zakoupíte za cenu $4,99 (91,35 Kč) na BlackBerry App World nebo na Mobihand. Více informací na stránce http://www.emacberry.com/bbfilescout.html.

Opera Mini 6

Opera Mini byla vždy jedním z nejlepších mobilních prohlížečů a pro majitele BlackBerry s OS5 jistě jednou z nejpoužívanějších aplikací. Bohužel verze 5 nefungovala na BlackBerry ani zdaleka tak jak měla – sekala se, často zamrzávala a přeskakoval kurzor. Ovšem před pár dny vydala Opera update svých mobilních prohlížečů a na svět se dostala Opera Mini 6. Přečíst jste si o ní mohli i na BBCzech (zde).

OperaMini6_screen01OperaMini6_screen02OperaMini6_screen03

Nová Opera Mini 6 již netrpí těmito neduhy a tak se nyní jedná opravdu o téměř plnohodnotný prohlížeč i pro BlackBerry. Opera Mini 6 je rychlá, stránky se načítají v okamžiku a dostala nové uživatelské prostředí. Můžete využívat klávesových zkratek, prohlížet na více kartách najednou a kurzor se již pohybuje plynule – i když je nyní možná až moc citlivý.

OperaMini6_screen04OperaMini6_screen05OperaMini6_screen06

Samozřejmě se nejedná o perfektní prohlížeč – někdy má problém s vykreslením CSS nebo na dotykovém displeji nefunguje pinch-zoom. Pokud jste majitelé nového OS BlackBerry 6, tak pravděpodobně zůstanete u interního browseru, uživatelé OS5 však Operu Mini 6 jistě velmi ocení. Více informací naleznete přímo na stránkách http://www.opera.com/mobile/, pokud chcete aplikaci rovnou stáhnout, zadejte do vašeho prohlížeče v BlackBerry adresu http://m.opera.com.

BeWeather

BeWeather od vývojářů BellShare je pravděpodobně nejoblíbenější aplikace pro sledování počasí na BlackBerry. Funguje skvěle, dobře vypadá, dobře se s ní pracuje a hlavně obsahuje opravdu podrobnou databázi měst i v ČR.

BeWeather00BeWeather01BeWeather02

Aplikace nabízí různé možnosti zobrazení předpovědi, můžete měnit velikost ikon, vybírat mezi různými barevnými motivy, zobrazit si denní nebo týdenní předpověď nebo podle polohy GPS ukázat předpověď přesně tam kde se nacházíte. Předpověď můžete dokonce sdílet přes sociální sítě jako je Twitter. Pokud chcete ještě lepší přehled o počasí aplikace dokáže zobrazit i radarové snímky lokalit nebo nastavit aktuální počasí jako tapetu na displeji.

Pokud chcete kvalitní aplikaci pro předpověď počasí, určitě vyzkoušejte BeWeather. Stáhnout jí můžete na BlackBerry App World za cenu $9,99 (182,85 Kč), více info na stránkách vývojářů http://www.bellshare.com/.

Evernote

Evernote je velice oblíbená aplikace, jejímž hlavním posláním jsou poznámky, poznámky a mimo jiné také…poznámky. Je to velice efektivní nástroj pro správu vašich poznámek, které pak máte stále u sebe – ať jste na počítači nebo na telefonu.

Evernote00Evernote01Evernote02

Evernote využívá internetové rozhraní pro správu vašich poznámek. Tam si můžete vytvořit poznámku jakou chcete, můžete ji opatřit nejrůznějšími tagy a zařadit do vlastní složky. Přímo z rozhraní můžete samozřejmě editovat nebo smazat, ale také napřéklad odeslat emailem nebo vytisknout. Potěší možnost formátování textu v poznámce, takže pak může být přehlednější.

Evernote03Evernote04Evernote05

V BlackBerry pak vidíte přesně ty samé poznámky, které jste vytvořili na internetu. Můžete samozřejmě vytvořit nové, nahrát fotografii, soubor či pořídit a nahrát hlasovou poznámku.Vyhledávání mezi poznámkami je velice jednoduché a rychlé a ještě více ho zjednodušuje použití tagů. Pokud tedy potřebujete efektivně pracovat s poznámkami, určitě tuto aplikaci nepřehlédněte. Aplikaci Evernote můžete zdarma stáhnout na BlackBerry App World, více info na stránce http://evernote.com/.

Sociální aplikace od RIM

Dnešní doba je taková a jiná už nejspíš nebude. Mluvím o sociálních sítích a internetových komunikačních programech a protokolech. Některé vytváří závislost, některé jsou méně oblíbené a používané, jiné jsou velice užitečné. RIM jako jedna z mála společností dbá na vývoj aplikací pro sociální sítě a podobně.

SocialApps

V obchodě BlackBerry App World můžeme najít celou spoustu aplikací od vývojářů Research in Motion Limited a pokud se zaměříme tedy na ty sociální aplikace, nalezneme zde vlastní aplikaci pro Facebook, Twitter, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger, Google Talk, AOL Messenger a samozřejmě nesmíme opomenout úžasný BlackBerry Messenger. každá z těchto aplikací je zpracovaná kvalitně a nabídne svému uživateli maximální komfort při používání svého oblíbeného komunikačního protokolu nebo sociální sítě. Aplikace naleznete na BlackBerry App World.

Pixelated

A na závěr trocha toho odreagování. Dlouhé cesty v autobusech, v tramvaji nebo metru a co dělat, když nemáte co dělat? V této chvíli přichází na řadu mobilní hry a my si tu zmíníme jednu, která využívá strašně jednoduchého principu a je neskutečně návyková a je to hra Pixelated.

Pixelated00Pixelated01Pixelated02

Cíl hry je jasný – dostat celé hrací pole do jedné barvy. Přepínáte jednotlivě barvy tak, aby nakonec celý displej byl vyplněn právě jednou barvou a počítá se vám počet tahů. Ve hře nechybí bonusy v podobě nejrůznějších odměn, můžete si nastavit velikost pole, obtížnost a spoustu dalších detailů.

Hru Pixelated můžete stáhnout na BlackBerry AppWorld a můžete si vyzkoušet klidně jenom free verzi.

Závěr

Takže toto byl souhrn těch nejlepších aplikací, které můžete na BlackBerry pořídit. Snad budete se seznamem souhlasit, samozřejmě do komentářů můžete napsat i další aplikace, které jsou pro vás ty nej. V příštích článcích týkajících se aplikací se zaměříme například na zábavu, práci nebo technické vychytávky.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..