Články & Recenze

The Astonishing Tribe: úžasný kmen ostružiny

Možná jste si všimli, že RIM přijal pod svá ochranná křídla v poslední době několik nových společností. Je mezi nimi i společnost The Astonishing Tribe, zkráceně TAT, která se zabývá tvorbou uživatelských rozhraní. Pomáhali již při tvorbě uživatelského prostředí Playbooku a její potenciál je opravdu veliký. Dokáže ho RIM využít?

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Pokud jste zatím TAT neznali, tak se rozhodně podívejte na některou z ukázek jejich práce. Můžete se podívat buď na video níže nebo navštívit přímo jejich YouTube kanál. Do širšího povědomí u veřejnosti se dostali hlavně díky své studii o displejích budoucnosti. Velmi zajímavé demonstrační video si můžete prohlédnout níže.

httpv://www.youtube.com/watch?v=g7_mOdi3O5E

RIM koupil společnost TAT v prosinci 2010. Není to tedy tak dlouho ale můžete si všimnout jistých změn v uživatelském rozhraní. Pokud se podíváte na screenshoty z dřívějška a nyní, můžete si všimnout několika rozdílů – například jiné ikonky. To je právě z velké části práce chlapců z TAT.

V únoru TAT představilo svou aplikaci Aura for Playbook, která demonstruje velmi zajímavé možnosti vývoje v BlackBerry WebWorks. Všimněte si hlavně inovativního prostředí aplikace, které se vymyká všem dnešním standardům, ale rozhodně nevypadá špatně.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uH7NKhNyygw

Vliv TAT se již projevil i v uživatelském prostředí nového OS BlackBerry 7 a dá se očekávat ještě větší vliv ohledně uživatelského prostředí v připravovaném operačním sytému postaveným na základě QNX. Jak se vám líbí práce TAT?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Nechci psát negativní komentáře. Bohužel, koupit si společnost na to, aby mi udělala nové ikonky…na to má dnes málo kdo :)
    Chápu, že jakékoli změny v OS nejdou uspěchat, nicméně RIM by s tím měl pohnout. Dotykové smartphony s možností nechat si na Today zobrazit menu jsou dnes již tristní. Čekal jsem, že v OS7 se to zlepší. A leda prd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..