Novinky

Telefonica SK spouští BlackBerry: neomezený roaming za 20€

Slovenský operátor Telefonica SK jako jediný na Slovensku nenabízel služby BlackBerry. To se však nyní mění, protože slovenský “kyslík” spustil 15. června službu BlackBerry pro všechny zájemce. Můžete si tak nyní aktivovat tarif pro firmu i pro sebe.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Telefonica SK nabízí celkem dva tarify BlackBerry, jedná se klasicky o BIS a BES, jen se jinak jmenují.

Telefonica_O2_SK_BIS

Pro jednotlivce je nabízena služba BlackBerry Internet Email. Jedná se o klasické BIS, za které zaplatíte 12€ s DPH měsíčně (cca 290 Kč). Za tuto částku získáte celkem 100 MB dat. Bohužel se mi nepodařilo objevit, zda se jedná o FUP v rámci APN BlackBerry nebo v rámci APN operátora. Ať tak či onak, je to opravdu málo za tuto cenu. Potěšit může uživatele pouze fakt, že tento tarif můžete využít jak na Slovensku, tak v České republice bez dalších poplatků.

Telefonica_O2_SK_BES

Pro firmy je připravena služba BlackBerry pre firmu. Tento tarif můžeme označit jako BES tarif, a je o něco zajímavější. Za cenu 20 € měsíčně (cca 480 Kč) získáte neomezený přístup k emailům, kontaktům, kalendáři a dalším vnitropodnikovým aplikacím. Ovšem z informací není zcela jasné, zda se tento tarif vztahuje i na prohlížeč, aplikace a podobně. Podmínkou je vlastní BES nebo BESx server. Výhodou tohoto tarifu však je, že jej můžete bez problému využívat v roamingových zónách 1 a 2:

Zóna 1: Slovensko, České republika

Zóna 2:

Evropa EU: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandské ostrovy, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion.

Evropa Mimo EU: Albánie, Andorra, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Faerské ostrovy, Chorvatsko, Island, Lichtenštejnsko, Moldavsko, Monako, Norsko, Švýcarsko, Tunisko, Turecko a Ukrajina.

Telefonica SK nabízí momentálně pro své zákazníky dvě zařízení BlackBerry, konkrétně modely Bold 9780 a Curve 8520. Vidíme, že model 8520 je díky svým nízkým pořizovacím nákladům stále velmi oblíbený a bude to tak nejspíš i nadále, dokud neklesne cena modelu 9300.

Kdyby naši čtenáři ze Slovenska zjistili další detaily, například jaká data jsou součástí tarifů a jaká ne, podělte se s námi, prosím, o tyto informace. Můžete psát buď do komentářů níže nebo na email.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. Jo jo, Slováci byli vždycky o krok vpřed co se týče mobilních služeb, cen a např. 3G pokrytí.
    Jen doufám, že se Vodafone u nás umoudří a začne poskytovat BIS pro normální lidi. Nevíte něco o tom?

    1. Vím jen to, že Vodafone je operátor pro děti, takže asi nelze očekávat, že by nějak spěchal s BIS…

      Snad jsem nikoho neurazil ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..