BlackBerry Playbook, Novinky

Spekulace: BlackBerry® Playbook s 3G modulem už v březnu?

Jistě všichni víme, že BlackBerry® Playbook je připraven dobýt trh tabletů již v následujících týdnech. Na trh by se měl dostat během února až  března ovšem jedná se o verzi pouze s WiFi. Nyní se na svět dostaly nové informace o údajných plánech AT&T s Playbookem.

O 3G modelu BlackBerry® Playbook jsme toho zatím moc neslyšeli. Jediná zpráva o jiném než “Only WiFi” provedení byla, že operátor Sprint uvede na trh 4G verzi Playbooku. Ten bude využívat jeho síť 4. generace – WiMax. Verze s 3G modulem či LTE však zatím byla zahalena rouškou tajemství.

Tato rouška byla trochu poodkryta nyní. Podle serveru cio.com a jejich nejmenovaného zdroje totiž AT&T plánuje nasazení 3G verze BlackBerry® Playbook dříve než se čekalo. Hovoří se období mezi koncem března a začátkem dubna.

Je ovšem otázka jak bude celý 3G modul v Playbooku pracovat. Bude stačit klasický datový tarif? Nemyslím si. Kde by pak byla pověstná bezpečnost BlackBerry®, která je zajištěna hlavně šifrováním 3DES na straně serverů RIM. Ovšem kdyby byl k Playbooku potřebný tarif BlackBerry® (BIS/BES), vyplatí se platit si další speciální tarif někomu, kdo už jej využívá ve smartphonu BlackBerry®? Myslím, že to bude spíše řešení pro ty, kteří nevyužívají služeb smartphonů BlackBerry®.

Chtěli byste raději Playbook s vlastním datovým tarifem nebo se sdíleným internetem skrze smartphone BlackBerry®?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Pro uživatele BB je další datový tarif samozřejmě nesmysl.
    Jsem spíš zvědavý na to, jaké aplikace pro Playbook budou, jaký smysl bude mít pořizovat si toto zařízení. Zatím mě napadá hlavně jako čtečka e-knih, pak doufám, že nebude svázané jen s jednou aplikací a jedním e-shopem, který jak je obvyklé nebude v češtině nabízet vůbec nic. Doufám, že bude možné instalovat iSilo či něco podobného.

  2. Určitě se v některých situacích GSM modul na Playbooku bude hodit. Ale já jsem řpíznivcem jednoduchosti, čili jeden tarif (max 2: BIS + modem) a jedna SIM. Nějak si nedovedu představit volání přes Playbook a že někam vyrazím bez mobilu. Na to jsem na něj dost velký závislák :-)
    A taky je otázka jak rychle zareagují naši operátoři a jaké by byly ceny příslušného tarifu.
    Pokud by to bylo jako u O2 a BB Modem za 300Kč/měsíc bez daně, FUPu, …, tak je to OK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..