Novinky

Sofwarové plány na rok 2011: BIS4.1, Facebook 2 a nový OS BlackBerry 7.0!

Na začátku roku 2011 jsme mohli vidět uniklé plány RIMu ohledně nových zařízení BlackBerry včetně předběžných dat představení. Nyní na internet unikl podobný plán. Popisuje ovšem novinky v oblasti softwaru. Updaty aplikací, novinky a nový operační systém. To si pro nás letos RIM připravil.

→  Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

rim-blackberry-2011-software-roadmap

Podívejme se chronologicky na jednotlivé aplikace. Již v únoru měl přijít nový App World 2.1, který také přišel. Informovali jsme vás o něm ve článku BlackBerry® AppWorld 2.1: nová verze volně ke stažení. Kromě nového App Worldu přišel také update aplikace Facebook 1.9.0.28. O tom jsme vás informovali také, ovšem mnohem zajímavější je jiná verze Facebooku. V rozpisu je totiž jasně vidět, že již začalo privátní beta testování nového Facebooku 2.0, který by měl přinést mimo jiné podporu chatu. Přečíst jste si o něm mohli zde.

Druhé čtvrtletí se nese hlavně v duchu BlackBerry Protect, Facebook či Twitter. Vyzdvihnout určitě musíme přítomnost BIS4.0, o kterém jsme vás informovali zde. Uvedení takto brzo by molo leccos napovědět, neboť jeho novinky se týkají hlavně nového OS BlackBerry 6.1. Tohoto OS se týkají také updaty Twitteru, Social Feeds, Facebooku a BlackBerry Protect což nám opět ukazuje, že vývoj jede na plné obrátky. Prvních zařízení s OS BlackBerry 6.1 bychom se tedy mohli dočkat již zanedlouho. A možná ještě dříve nějakých uniklých lite verzí OS pro současné modely BlackBerry (Torch nebo Bold 9780).

rim-blackberry-2011-software-roadmap3rim-blackberry-2011-software-roadmap4rim-blackberry-2011-software-roadmap2

 

Třetí čtvrtletí je vcelku klidné a bude věnováno pravděpodobně představování většiny nových modelů BlackBerry. Zaujme tam ovšem BIS4.1, o kterém se zatím neví vůbec nic. Ovšem to největší překvapení na nás čeká koncem roku mezi listopadem a prosincem. Objevuje se totiž první zmínka o novém operačním systému BlackBerry 7! Zatím se  neví co přesně od tohoto OS očekávat. Velmi se však spekuluje, že už tento OS by mohl být odnoží BlackBerry Tablet OS od QNX, který nalezneme v Playbooku. Bude velmi zajímavé sledovat, jak bude letos RIM pracovat, jelikož rok 2011 bude v lecčem zlomový.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..