BlackBerry Aplikace

Skype for BlackBerry® – proč není?

Bohužel mnoho z nás velmi trápí, že velmi oblíbený Skype zatím nevyvinul aplikaci pro BlackBerry®. Mnozí z Vás vidí naději u operátora Verizon, ale tam je situace trochu jiná. Nejedná se totiž o aplikaci Skype jak ji známe. Proč nejde Skype ne BlackBerry®?

Respektive samotná aplikace umí pouze chatovat. Klasický chat však není to, co většinu z nás zajímá. My chceme hlavně levné volání, případně volání zdarma mezi účastníky Skype.

Pokud si myslíte, že zákazníci Verizonu si užívají plnohodnotného Skype telefonování, jste na omylu. Verizon má totiž speciální smlouvu se Skypem. Zákazníci Verizonu totiž nevolají přímo skrze datové připojení, ale při uskutečnění hovoru se dovolají na “Skype Access number”, které je následně přesměruje na dané Skype číslo/uživatele. Volání na “magické číslo” je v síti Verizon zdarma a tím je zákazníkům umožněno telefonovat skrze Skype. Podobnou smlouvu se Skype má například ještě operátor “3”.

Je to z jednoduchého důvodu – BlackBerry® nedokáže telefonovat pomocí datových přenosů peer-to-peer (P2P), které jsou u Skypu potřeba. Pokud tedy Skype neuzavře dohody s jinými operátory, pravděpodobně se plnohodnotné aplikace jen tak nedočkáme.

Pokud zmíníte například IM+ Talk, tak nesmíte zapomenout, že IM+ Talk využívá internetu operátora nebo WiFi a navíc komunikace probíhá trochu jinak, než samotný Skype.

Zda jsou informace zcela správné bohužel není jasné, ale jelikož to jsou slova Allena Smithe, zaměstnance Skypu, dají se považovat za důvěryhodné.

Celý jeho příspěvek naleznete zde: http://forum.skype.com/index.php?showtopic=213701&st=160

Pokud chcete vyzkoušet leaked beta verzi Skype 1.0.5.0 for BlackBerry®, najdete ji ZDE. Instalaci aplikace provádíte na vlastní nebezpečí a server BlackBerryCzech nenese žádnou odpovědnost za případné škody.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..