BlackBerry Playbook

Rusko chce zakázat iPad ve vládě, nasadí místo něj Playbook

Získání certifikátu FIPS byl pro BlackBerry Playbook skutečně významný úspěch. Díky této skutečnosti se ve světě zvedla vlna zájmu o “nejbezpečnější” tablet na světě a začäli po něm pokukovat i takové velmoci jako je například Rusko. To chce údajně zakázat používání iPadu ve vládě a nahradit by ho měl právě Playbook.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

PlayBook_edited9PlayBook_edited4PlayBook_edited7

Světové velmoci si střeží své informace zuby nehty a tak ani zařízení, která operují s citlivými daty nemohou být jen tak ledajaká. V USA je například nutné aby zařízení mělo certifikaci FIPS, která potvrzuje, že je zařízení skutečně bezpečné a riziko úniku informací je minimální. Právě tímto certifikátem se může nyní honosit i tablet BlackBerry Playbook, který se tak stal vůbec prvním zařízením své kategorie (tablet), které certifikaci FIPS obdrželo. Nyní tedy nic nebrání nasazení Playbooku mezi vládní představitele USA. Tento fakt však neunikl ani jiným velmocem a jako první se objevily zprávy z Ruska. Citace z Financial Post:

Zprávy naznačují, že vláda se stále rozhoduje, zda bude používat zařízení od společnosti RIM, tablet běžící na OS Google Android nebo nové zařízení vytvořené ruskými agenturami s použitím “různých bezpečnostních systémů.” Podle zprávy implementace bezpečnějšího systému pomůže “urychlit workflow mezi agenturami”.

 

Pokud je to pravda, tak se podpora ruské vlády může ukázat jako další vítězství pro RIM, který se snaží využít své pověsti na poli bezpečnostních technologií pro umístění BlackBerry Playbook jako volby pro business a vlády, stejně jako v případě smartphonů BlackBerry.

 

Ve skutečnosti to byly bezpečnostní technologie RIM, které pomohly zařízením BlackBerry, aby se stala zlatým standardem pro mobilní zařízení ve vládních agenturách po celém světě, včetně kanadské vláda nebo amerického Federální úřadu pro vyšetřování (FBI).

TIP! Přečtěte si recenzi BlackBerry Playbook, té největší ostružiny

Bezpečnost byla pro RIM vždy hlavní priorita a i díky tomu se řešení BlackBerry považuje za jedno z nejbezpečnějších na celém světě. Tablet BlackBerry Playbook byl vyvíjen ve stejném duchu a tak se není čemu divit, že vzbuzuje tolik zájmu mezi vládními agenturami. V době kdy je špehování, odposlouchávání a nabourávání do systémů běžnou praxí by si měl každý své soukromí střežit jako oko v hlavě a není tudíž divu, že se vládám nechce dávat své informace do rukou firem, kde je bezpečnost až na druhé koleji. Připomeňme si například slavnou kauzu ukládání polohy u Apple iPhone nebo výzkumníky z německého Fraunhofer Society, kteří dokázali z iPhonu vydolovat veškeré informace během 6 minut.

Zdroj: Financial Post, CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Dobrý den,

    předem se omlouvám, že můj komentář není k článku, ale mám problém s mým BB 9700 a nevím si rady. Po tom, co jsem vyndal baterii a znova ji nandal, se mi rozsvítí pouze bílý display. Jsou na něm také někdy černé čáry…jako když nejde stará televize. Display vůbec nereaguje a pořád jenom bíle svítí. Po připojení k PC se mi ale připojí jako obvykle, display však zůstává stále bílý. Několikrát jsem již baterii vyndal a dal znova a potíže stále přetrvávají. Nevíte prosím někdo, co s tím displayem je?? Moc děkuji za každou případnou radu a ještě jednou se omlouvám za komentář mimo článek.

    1. Bohužel je nutné displej vyměnit. Displej vám vymění v ShopBlackBerry v Praze (www.shopblackberry.cz) Příště však, prosím, pište podobné příspěvky raději na diskuzní forum a ne do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..