BlackBerry Playbook, Novinky

RIM prodal za první měsíc na 250 000 kusů BlackBerry Playbook

Analytická společnost RBC, konkrétně analytik Mike Abramsky,  zveřejnil výsledky svého posledního pozorování. Jelikož RIM zatím nezveřejnil žádná konkrétní čísla ohledně prodejů tabletu BlackBerry Playbook, jsou podobné analytické společnosti jediným zdrojem těchto informací. A podle nich se prodalo čtvrt milionu tabletů BlackBerry Playbook.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Tyto informace jsou založeny hlavně na pozorování prodejů BlackBerry Playbook v obchodní síti Best Buy. Za prvních 30 dní se prodalo celkem:

  • 14 % skladových zásob BlackBerry Playbook 16 GB
  • 71 % skladových zásob BlackBerry Playbook 32 GB
  • 84 % skladových zásob BlackBerry Playbook 64 GB

Statisticky by se mělo dohromady jednat o 250 000 kusů tohoto tabletu. Co z těchto čísel můžeme ještě vypozorovat? Buď, že je nejvíc se vyrábí 16GB verze, nebo že je největší zájem o verze s vyšší pamětí.

Zda se jedná o úspěch či neúspěch Playbooku zatím nelze říct. S iPadem se očividně čísla srovnávat nemohou – kolem Applu je opravdu šílenství. Ovšem pokud budou prodeje pokračovat stejným tempem, případně se po rozšíření Playbooku do ostatních regionů ještě zvýší, RIMu se pravděpodobně podaří překonat nejen půlmilionovou hranici na konci prvního čtvrtletí, ale mohlo by se mu podařit prodat cca 3 miliony tabletů BlackBerry Playbook do konce letošního fiskálního roku.

A co vy – jakou kapacitu paměti preferujete a jak moc vám vadí absence slotu na paměťové karty?

Zdroj: BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

  1. Osobne bych sel a asi pujdu do 32GB. Pro me potreby je to dostacujici zejmena kdyz spoustu dat budu mit na svem BB telefonu.

  2. Ty prodeje to je dost slabota… Ale na obranu musím říct, že RIM pouštěl PlayBook do světa skoro s beta firmwarem… Ty prodeje jsou podobný jako u Motorola Xoom. No uvidíme jak to půjde dál…

  3. Ja už jsem se do této statistiky zapsal – verzí 32 GB. Podle mě dostačující kapacita, jak psal ,,luki_a,, tak stejně spousta dat zůstane v BB 9700. A slot na karty? Pro mě není nutný.

  4. Já se spokojím i s 16GB verzí. Toto mám i v telefonu a bohatě to dostačuje. Jinak co se týče prodejů tak si nemyslím, že je to až tak špatný vzhledem k tomu, že na trhu je mraky tabletů a nedávno vyšel ipad 2

  5. Já jsem pro 32 GB verzi. Ty procenta jsou možná daný tím, že 64 GB se vybarí o něco míň? Když hoši z crackberry vyrazili v launch day do obchodu tak tam 64 GB verze nebyla.

  6. Tak ja už mám tiež doma asi týždeň PB vo verzii 32GB. Dovezený cez známu z USA. Ak chcú aby predaje boli lepšie musia ho čím skôr doniesť minimálne do Európy oficiálne. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..