Novinky, Přístroje & Příslušenství

RIM nabízí uživatelům jako kompenzaci prémiové aplikace a měsíční podporu zdarma

RIM se rozhodl po velmi zajímavý způsob kompenzace za výpadek služeb BlackBerry v minulém týdnu. Fakt, že výpadek služeb BlackBerry způsobil spoustě uživatelů nemalé problémy je nezvratitelný, RIM se však snaží k situaci postavit jak nejlépe může. Těžko si můžeme představit, že každému uživateli pošle finanční odškodnění, a tak si myslím, že zvolený způsob “omluvy” je velmi příjemný a mnoho uživatelů jej jistě uvítá.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

RIM si je vědom odlišných požadavků svých uživatel napříč všemi vrstvami. Mladí nezávislí lidé chtějí logicky něco jiného než zaměstnaní manažeři, totéž platí o firmách. RIM proto zvolil dvě cesty jak se alespoň částečně omluvit za výpadek služeb BlackBerry na začátku minulého týdne.

RIM vybral prémiové aplikace různého zaměření v celkové hodnotě 100 dolarů (cca 1800,- Kč) a tyto aplikace poskytne všem svým uživatelům zdarma ke stažení až do konce roku. Ačkoliv výpadkem byli postiženi uživatelé regionu EMEA, Indie a Ameriky a například v oblasti Asie-Pacifik byly služby plně funkční, zmíněné aplikace si můžou stáhnout naprosto všichni uživatele. To znamená všech 70+ milionů uživatelů BlackBerry po celém světě.

V seznamu aplikací si jistě najde svůj žánr každý:

 • SIMS 3 – Electronic Arts
 • Bejeweled – Electronic Arts
 • N.O.V.A. – Gameloft
 • Texas Hold’em Poker 2 – Gameloft
 • Bubble Bash 2 – Gameloft
 • Photo Editor Ultimate – Ice Cold Apps
 • DriveSafe.ly Pro – iSpeech.org
 • iSpeech Translator Pro – iSpeech.org
 • Drive Safe.ly Enterprise – iSpeech.org
 • Nobex Radio™ Premium – Nobex
 • Shazam Encore – Shazam
 • Vlingo Plus: Virtual Assistant – Vlingo

Detaily o jednotlivých aplikacích najdete na adrese http://appworld.blackberry.com/webstore/, v obchodě BlackBerry App World je budete moci stahovat již zítra.

RIM samozřejmě chápe, že aplikace zdarma rozhodně nebudou rozhodně zajímat firemní zákazníky, a tak pro ně přichystal něco trochu jiného. Všem firemním uživatelům nabízí měsíční technickou podporu zdarma. Firmy, které tuto službu využívají to jistě potěší a ty, které ne, si to mohou na měsíc vyzkoušet.

Myslím, že RIM zvolil rozhodně zajímavou cestu kompenzace pro svoje loajální uživatele a odměna za trpělivost je to jistě velmi příjemná. Tímto bych tedy považoval kauzu “Výpadek služeb BlackBerry” asi uzavřel. Jistě se shodneme v tom, že nehoda se může stát komukoli a RIM se k tomu postavil čelem – ať už se jedná o aplikace, měsíc technické podpory zdarma nebo osobní omluvu Mika Lazaridise, zakladatele a CEO RIM.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

 1. Netušíte někdo zda některá z uvedených aplikací je určena pro PlayBook? Z těch které zde jsou uvedené by mě asi zajímala aplikace “Photo Editor Ultimate” v případě že by šla instalovat na PlayBook.

 2. Tak nevím jak vám ostatním, ale mně se zatím v appworldu objevila pouze aplikace DriveSafe.ly Pro.
  Tak jsem ji stáhnul a ejhle, neumí komunikovat přes BIS
  viz. ” http://www.drivesafe.ly/faqs/?id=343
  To abych si k tarifu blackberry aktivoval ještě APN internet a na to se můžu vykašlat. Takže aplikace pro mne na nic :(

 3. Tak v AppWorldu už mám záložku “A Thank you Gift”, ale obsahuje pouze 2 aplikace (Bubble Bash 2 a DriveSafe.ly Pro). Oni to budou poskytovat průběžně ty aplikace? Tzn třeba tyhle 2 tam budou dostupné týden a další týden další 2 a tak až do konce roku? Původně jsem to pochopil, že tam bude vše dostupné zaráz…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..