BlackBerry Playbook, Přístroje & Příslušenství

Prodej BlackBerry Playbook zahájen, kdy bude v Evropě a jak je to s tetheringem?

Dnešním dnes odstartoval v USA maloobchodní prodej tabletu BlackBerry Playbook a RIM se tak konečně naplno zapojuje do soubojů mezi tablety. Na App Worldu už se ke stažení objevila aplikace BlackBerry Bridge, byla uvolněna aktualizace BlackBerry Tablet OS a nová éra RIM začíná.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

BlackBerry Playbook je tedy oficiálně v prodeji. Na App Worldu se již objevila ke stažení aplikace BlackBerry Bridge. Ta je pravděpodobně jedním z největších lákadel ke koupi Playbooku, zejména pro majitele telefonu BlackBerry. Tuto aplikaci jsme si již představili, ale až nyní se potvrdila informace, že skrze BlackBerry Bridge bude na Playbooku možné i surfovat! Samozřejmě surfovat na internetu.

Jak to vlastně bude probíhat? Jednoduše vám bude stačit jeden jediný tarif pro možnost surfování jak na všem telefonu BlackBerry, tak na Playbooku. Stačí jednoduše tarif BlackBerry (BIS nebo BES) a skrze BB Bridge toto připojení sdílet. Nejedná se však o tethering jako takový.

Při tetheringu se totiž váš telefon vlastně změní v klasický modem. Nevýhodou tohoto řešení je, že operátor dokáže snadno vypozorovat, zda využíváte datové připojení pouze pro svůj telefon nebo i jako tethering. U amerického operátora AT&T to vyústilo až v situaci, kdy každý uživatel, který využívá tethering neoprávněně toho musí buď nechat nebo si zaplatit speciální tarif. Pokud i nadále bude tethering využívat bez speciálního tarifu, pak mu tento tarif operátor automaticky aktivuje. Na konci měsíce tak uživatele čeká na vyúčtování částka vyšší o tento tarif, v případě BlackBerry je to částka $45 (cca 760 Kč)!

Ovšem u BB Bridge je to jinak. Pokusím se popsat trasu, kterou putují data do Playbooku přes BB Bridge:

  • v Playbooku otevřete prohlížeč BB Bridge Browser
  • zadáte požadavek na adresu/stažení souboru apod.
  • požadavek se odešle přes Bluetooth do telefonu BlackBerry
  • BlackBerry odešle požadavek a začne stahovat data jakoby pro sebe
  • BlackBerry odešle přijatá data přes Bluetooth do Playbooku
  • Playbook zobrazí přijatá data

Opět se tedy jedná o jakési zrcadlení obsahu telefonu BlackBerry, tedy stejný princip jako u kalendáře, emailů, poznámek nebo kontaktů. Hlavní výhoda? Ušetříte nejen peníze za speciální datový tarif pro tethering, ale také za 3G verzi tabletu a v neposlední řadě také za datový tarif pro tablet. Nemusíte se tak bát, že jakmile s WiFi verzí Playbooku opustíte místo pokryté WiFi signálem, tak zůstanete bez internetu. A operátor nemá šanci to poznat! Pokud se podíváte na BlackBerry App World na aplikaci BB Bridge, tak zjistíte dvě věci. Za prvé, že je zatím ke stažení pouze v některých zemích a ČR v nich není. A za druhé jednu zajímavost – operátor AT&T nepodporuje BB Bridge a to právě z důvodu sdílení internetu přes tuto aplikaci. Na videu níže si můžete prohlédnout kompletní spolupráci Playbooku s telefonem BlackBerry.

httpv://www.youtube.com/watch?v=39d3eOO52dE

Určitě se ale také ptáte, jak je to s dostupností Playbooku v Evropě. Bohužel zde už nejsou zprávy tak optimistické. Původní zvěsti hovořily o tom, že do Evropy se Playbook dostane na přelomu května/června. Bohužel nyní se zdá, že se uvedení v Evropě odkládá a to zatím na dobu neznámou, doufejme co nejkratší. Podle některých zpráv by mělo několik desítek kusů být k dispozici pro některé evropské operátory, ovšem detaily zatím neznáme.

Pokusíte se získat Playbook nějakým způsobem z USA?

Zdroj: CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

6 Comments

  1. zhruba 20.cervna tam jedu a sem odhodlan si jednoho dovezt, doufam ze tady u nas pak bude vsechno spolehlive fungovat…hadam, ze do te doby se vyresi spousta chybek a much, jak to u novych veci a OS byva, takze z toho strach nemam…Bridge jsem si stahnul z crackberry fora, jen pro jistotu :)

    jinak zatim udajne je surfovani pres Bridge browser celkem spatenka, je to pomaly a kousa se to…ale to se myslim odladi taky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..