BlackBerry Playbook, Novinky

POTVRZENO: BlackBerry Playbook zvládne Android aplikace!

Dnes nám RIM přichystal opravdu veliké překvapení. Už od srpna 2010 se spekulovalo o tom, že Playbook, respektive jeho BlackBerry tablet OS od společnosti QNX, bude umět spouštět Android aplikace. Jednalo se však pouze o spekulace, ale těm je nyní konec. RIM v oficiální tiskové zprávě přímo potvrdil, že Playbook bude podporovat všechny stávající aplikace pro BlackBerry i Android!

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Pokud někdo váhal, že si nepořídí BlackBerry Playbook, protože na něj nebude dostatek aplikací, tak nyní je již pravděpodobně rozhodnutý. Dnes je již jasné, že na Playbook si již při uvedení na trh budete moci nainstalovat desítky tisíc aplikací.

RIM si dal za cíl připravit pro Playbook více než 4 000 aplikací, které by byly v AppWorldu v den zahájení prodeje Playbooku. Zda se jim tento závěr povedl nevíme, nedostatkem aplikací však rozhodně trpět nebude. Díky podpoře všech stávajících aplikací BlackBerry a také aplikací pro Android bude již od začátku výběr opravdu bohatý. Uživatelé Playbooku sice nebudou moci přímo stahovat z Android Marketu, ale vývojáři budou moci jednoduše své aplikace vzít tak jak jsou a zveřejnit je na BlackBerry AppWorld. A na internetu se také povaluje spousta instalačních balíčků.

Kromě této skvělé zprávy RIM také oznámil:

  • uvolnění C/C++ Development Kit a potvrzení nativní podpory pro C/C++ vedle HTML5, Flash a Adobe AIR
  • podpora předních herních enginů – Ideaworks Labs (AirPlay) and Unity Technologies (Unity 3)

V tiskové zprávě se hovoří hodně právě o možnostech portace Android aplikací na operační systém BlackBerry Tablet OS, který vychází ze systému QNX Neutrino. Kromě této novinky se ve zprávě dočteme také o vývojářských nástrojích a možnostech, které BlackBerry Playbook vývojářům dává. Jendá se například o podporu HTML, Adobe AIR či plnou podporu Adobe Flash. Dále bude letos v létě uvolněna veřejná beta verze BlackBerry Tablet OS Native Development Kit (NDK), který umožní vývojářům vytvářet moderní multivláknové nativní C/C++ aplikace s vysokým výkonem. Vývojáři mohou vytvářet pokročilé 2D a 3D aplikace a speciální efekty s využitím programovatelných shaderů hardwarově akcelerovaného OpenGL ES2.0.

Celou tiskovou zprávu a další detaily si můžete přečíst zde – http://press.rim.com/release.jsp?id=4935 (anglicky)

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..