BlackBerry OS

OS BlackBerry 6.1 se přejmenuje na BlackBerry 7

O novém operačním systému BlackBerry 6.1 jste se mohli na BlackBerryCzech již dočíst. Je známá spousta novinek, které tento operační systém přinese a patří mezi ně například podpora NFC, digitální kompas nebo OpenGL ES2.0. Minulý týden se však potvrdila zajímavá informace – BlackBerry 6.1 se přejmenuje.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Zhruba v polovině týdne se internetem rozšířila zpráva, že společnost RIM přejmenovala svůj nejnovější operační systém BlackBerry 6.1. Připomeňme si, že tento operační systém přináší do OS BlackBerry 6 spoustu novinek a bude nainstalovaný v nejnovějších modelech značky BlackBerry jako je BlackBerry Bold Touch, Torch 2, Touch 9850 nebo nové BlackBerry Curve s kódovým označením Sedona/Apollo.

BB_6.1-7Původně této informaci mnoho lidí nevěřilo, neboť se předpokládalo, že OS BlackBerry 7 bude právě tím zlomovým bodem, kdy bude do zařízení BlackBerry nasazen OS s jádrem QNX Neutrino. Toto jádro využívá například i Playbook u svého BlackBerry Tablet OS. Ovšem hned druhý den tuto informaci potvrdil. Jim Balsillie, Co-CEO společnosti RIM, potvrdil na setkání investorů, že BlackBerry 6.1 se skutečně přejmenovává na BlackBerry 7. Je to hlavně z jednoho důvodu – novinek je opravdu hodně a nový OS si tak zaslouží vlastní jméno.

Vypadá to, že OS na jádře QNX Neutrino bude až BlackBerry 8. Jak to přesně bude s BlackBerry 7 se dozvíme již za pár dnů, jelikož 3. května startuje největší akce BlackBerry tohoto roku – konference BlackBerry World.

Zdroj: CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..