BlackBerry Aplikace

Opera Mini 6: nová Opera pro BlackBerry

Dnes byla oficiálně spuštěna nová verze velice oblíbeného prohlížeče Opera Mini a to ve verzi 6. Pokud už máte dřívější zkušenosti s prohlížečem Opera Mini na vašem BlackBerry, určitě víte, že se jedná o velice kvalitní internetový prohlížeč. Zvláště ho ocení uživatelé staršího OS5, neboť několikanásobně převyšuje interní prohlížeč hlavně rychlostí. U Opery Mini 5 jsme se však bohužel setkávali s obrovskými problémy v podobě zamrzání a také přeskakujícím kurzorem. Bude nová Opera Mini 6 lepší?

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Nová Opera Mini 6 si zachovává všechny vlastnosti starší verze 5, přidává ovšem některá vylepšení a opravuje chyby. Co tedy nová Opera všechno umí a jaké jsou novinky?

Jednou z klíčových vlastností Opery Mini 6 je možnost prohlížení ve více stránkách. Toto je, hlavně pro uživatele OS5, naprosto zásadní funkce. Kolikrát jste se chtěli jen podívat na jinou stránku, ale museli jste přitom přerušit prohlížení aktuální stránky? V nové Opeře Mini 6 můžete otevřít třeba deset karet a na každé načíst jinou stránku a poté mezi nimi jednoduše pomocí klávesových zkratek přepínat. Klávesové zkratky celkově procházejí celým uživatelským prostředím a ještě se k nim vrátíme.

OperaMini6_screen01OperaMini6_screen02OperaMini6_screen03

Další skvělou vlastností Opery Mini 6 je její rychlost. Samotné datové přenosy jsou již komprimované, přečíst si o tom můžete v našem článku. Opera pak komprimuje data ještě více, takže rychlost je opravdu znát. Stránky jsou načteny během okamžiku.

feat-compression

Nyní se dostaneme k oněm klávesovým zkratkám. Ty totiž značně zrychlují práci s prohlížečem a velmi usnadňují jeho používání. Nově se v Opeře Mini 6 setkáme hned se dvěma možnostmi nastavneí klávesových zkratek – buď klasické zkratky pro Operu, nebo speciální zkratky pro BlackBerry. Pomocí těchto zkratek můžete v rychlosti přepínat karty prohlížeče, jít rovnou na některou ze stránek v záložkách, jít do nastavení, zoomovat a mnoho dalších možností. Vyberte si profil zkratek podle svého uvážení.

OperaMini6_screen04OperaMini6_screen05OperaMini6_screen06

Opera Mini 6 si dále zachovává devět rychlých záložek na domovské obrazovce, možnost synchronizace záložek s vaším prohlížečem na stolním počítači, vyhledávání textu na stránkách, ukládání hesel, historie, správce stahování a tak dále.

Vylepšení se dočkalo uživatelské prostředí. Přímo z prohlížeče tak můžete sdílet stránky skrze sociální sítě,  Pro nás, uživatele BlackBerry jsou však důležité ještě dvě novinky. Konečně snad byl odstraněn problém se zamrznutím aplikace a my tak můžeme konečně aplikaci používat naplno. Druhým, alespoň pro mne, významným vylepšením je plynulý pohyb kurzoru. Pokud si vzpomínáte, Opera Mini 5 měla “poskakující” kurzor což mnohdy nebylo moc příjemné. Nyní se kurzor pohybuje plynule stejně jako například v interním prohlížeči.

Novou Operu Mini 6 si můžete stáhnout tak, že do prohlížeče vašeho BlackBerry zadáte adresu http://m.opera.com.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

  1. Zatím po hodině intenzivnějšího používání se mně jeví minimálně stejně dobrá, jako interní prohlížeč (OS 6, BB9700).

  2. Narozdíl od předchozí verze už je internímu prohlížeči zdatným soupeřem.
    Některé stránky dokonce zobrazuje korektněji. Na druhou stranu mi trochu chybí multitouch zoom (BB9800). Zatím zůstávám u (děravého) WebKitu. Kdyby byla možnost změnit hodnotu User Agent v menu prohlížeče tak možná změním názor :)

  3. Tak jsem ji otestoval na 8900 a musim rict ze mi tam nejak blbnul trackball(byl strasne citlivy) ale nedam dopustit na prohlizec od BB :) s nejakym hybridem uz to jede svizne :)

  4. Mám BB 9720 a pri zapnutí Opery mi naskakuje “Nelze pripojiť k internet”, pričom som pripojený cez wifi. Je potrebný nejaký dátový balíček, alebo v čom je vlastne problém?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..