Novinky

OS BlackBerry® 6.1: update operačního systému přinese mnoho novinek

Když jsme si představovali nové přístroje BlackBerry® Dakota, Torch 2 nebo Storm 3, ve specifikacích se hovořilo o operačním systému BlackBerry® 6.1. Nyní si řekneme, co je to vlastně za OS a jaké novinky přinese. A v první řadě musíme říct, že novinky to jsou velmi pěkné.

Informace o novém operačním systému se dostaly na světlo světa při letošní konferenci DevCon Asia 2011. Tato nová vývojová platforma přináší několik novinek, které to jsou?

  • podpora pro magnetometr/digitální kompas
  • podpora OpenGL ES 2.0
  • Window API (překrytí prostředí nativních aplikací jako je media player, prohlížeč nebo kamera, elementy Java UI nebo OpenGL)
  • Event-based geo-fencing location APIs (bohužel netuším, jak to přeložit, ale předpokládám, že by to mohlo mít co do činění s rozšířenou realitou)
  • rozšíření barcode API o další formáty a vlastní dekódování
  • a mnoho dalšího…

blackberry61BBScreenie2011_01_23_21_07_23

Dnes se dostala na svět zpráva o další novince v OS BB6.1. Tou bude možnost vypnutí některých obrazovek v posuvném menu. Rozhraní můžete vidět na pravém screenshotu výše. Další novinky bychom mohli vyčíst ze specifikací nových zařízení BlackBerry® a mohlo by se jednat například o podporu NFC technologie či 3G Hotspot.

O nových BlackBerry® si můžete přečíst zde:

Vývojáři budou mít možnost stáhnout si nejnovější vývojovou platformu již brzy, uvolnění nového OS je očekáváno ve Q2-Q3, pravděpodobně s uvedením nových zařízení BlackBerry®. Dostupnost pro starší zařízení jako je Bold 9700 či novější 9780 není známá, myslím si však, že by to neměl být problém a že nový OS se dostane i do těchto zařízení.

Zdroj: CrackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..