BlackBerry Playbook, Novinky

Nové BIS 4.1 spuštěno: podporuje BlackBerry Playbook?

U operátorů jsme se opět dočkali updatu služby BIS pro naše ostružiny v kapse. Nová verze BIS 4.1 přináší největší novinky hlavně pro modely s operačním systémem BlackBerry 7, ale jeden důležitý detail ve specifikacích BIS4.1 chybí – bude podporován tablet BlackBerry Playbook? Přihlašovací formulář nasvědčuje tomu, že ano.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Minulý týden operátoři v ČR spustili novou verzi BIS4.1, která přináší zase další nové funkce. Už jsme si tak nějak zvykli, že nové BIS je pravidelně spouštěno v regionu EMEA mezi prvními a totéž platí i o BIS4.1. Novinky, které jsou v novém BIS4.1:

  • Zvýšení datového limitu pro emaily a přílohy pro uživatele OS BlackBerry 7
    • možnost stahovat emaily do celkové velikosti 11 MB
    • stahovat přílohy do velikosti 8 MB
    • zobrazení HTML až do velikosti 300 kB
  • emaily se již nepřesouvají se změnou SIM karty
  • při přidání nového emailového účtu vám do telefonu zpětně přijde až 20 posledních emailů
  • podpora nových jazyků (Lotyšsko a Litva)

Své emailové účty si kromě aplikace v telefonu můžete nastavovat také skrze internetové rozhraní na stránce https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=(operator = o2cz, tmobilecz, vodafonecz). A pokud se na stránku podíváte, najdete tam něco zvláštního? Ano, jedná se o větu:

Nastavení tabletu BlackBerry® z tohoto webu není podporováno. Pro přístup k e-mailu použijte tablet.

Dočkáme se snad BIS v Playbooku? Je však otázka jak to bude zprostředkováno, protože služba BIS je placená. Pokud by měl Playbook slot na SIM kartu a 3G modul, pak by to jistě nebyl problém. Playbook jej však zatím nemá – jak to bude  vyřešené? Odpovědi se dočkáme ne letošní konferenci DevCon 2011 již zanedlouho.

A jedna otázka na závěr – postrádáte u Playbooku emailového klienta? Diskutoval jsem o tom s mnoha přáteli a víceméně jsme se shodli na tom, že dalšího emailového klienta nepotřebujeme. Většina uživatelů má email v mobilu což znamená, že při novém emailu by vás upozornil počítač, telefon a ještě navíc tablet. A to nemluvím o složité tří-cestné synchronizaci.

Zdroj: BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..