BlackBerry Playbook, Novinky

Near Field Communication (NFC) míří do BlackBerry®

NFC neboli Near Field Communications není technologie nikterak nová. Vlastně se s ní můžeme setkat již několik let i v mobilních telefonech Nokia a například v Plzni můžete takto dokonce cestovat v MHD už celkem dlouhou dobu. Zdá se však, že skutečné nasazení do běžného života čeká tuto technologii až letos a to i v zařízeních BlackBerry®. Andrew Bocking, VP of Handheld Software Product Management for RIM, nám ve videu řekne více.

Technologie NFC se nejlépe přirovnává k Bluetooth, nevyžaduje však párování a a funguje na mnohem kratší vzdálenost. Ve spojení s NFC se nejvíce hovoří o mobilních platbách, kdy by nám mobilní telefony mohli suplovat ba či dokonce nahradit platební karty. Možnosti využití jsou ovšem mnohem větší. Například navazování BT Brigde mezi BlackBerry® a Playbookem by mohlo být díky NFC mnohem snazší. Co si myslíte o technologii NFC vy? Kde vidíte největší potenciál?

Zdroj: InsideBlackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..