BlackBerry Playbook, Novinky

Naznačuje pád cen konec BlackBerry Playbook? V žádném případě, tvrdí RIM.

V posledních dnech se objevila spousta spekulací ohledně kanadského tabletu BlackBerry Playbook. Spekulace se zabývají především snížením cen u předních amerických a kanadských obchodních řetězců a opírají se údajné přerušení výroby tabletů BlackBerry Playbook. RIM se většinou ke spekulacím nevyjadřuje, tyto však byly již tak vážné, že vydal svá oficiální stanoviska. Playbook nekončí!

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

V posledních týdnech jste si mohli všimnout, že spousta světových internetových médií informuje o prudkém snížení cen tabletu BlackBerry Playbook. Playbook totiž u předních amerických a kanadských obchodních řetězců zlevnil až o 200 dolarů, jedná se například o řetězce BestBuy, Staples, Wallmart a další. Tento fakt rozvířil velmi závažnou debatu o tom, že by Playbook měl skončit. Na mysl vyvstával hlavně nedávný výprodej tabletů HP TouchPad, které se prodávaly za cenu 99 dolarů kvůli tomu, že HP ukončilo vývoj WebOS.

BB_Playbook_world

Zaznívalo také mnoho hlasů, že Playbook snižuje cenu kvůli přicházejícímu tabletu Amazon Fire. Tento argument by již mohl být pravděpodobnější, ale všechny spekulace nakonec umlčel samotný RIM. Takto se vyjádřil ke snížení ceny:

Oficiální maloobchodní cena BlackBerry Playbook se nezměnila. Nicméně, jak je uvedeno ve finanční zprávě za Q2 2012, na podzim máme připravenou řadu propagačních plánů s našimi obchodními partnery, které jsou určeny k řízení a zvýšení prodeje tabletu BlackBerry Playbook. Už nyní můžeme vidět tyto propagační plány ve formě instantních slev a dárkových karet v rámci spotřebitelského kanálu, a očekáváme, že tyto propagační akce budou pokračovat až do prázdnin. BlackBerry Playbook se představil jako vysoce výkonný tablet, a jsme přesvědčeni, že tyto aktivity, spolu s blížící se aktualizací softwaru BlackBerry Tablet OS 2.0, přispějí ke zvýšení poptávky a prodeje BlackBerry Playbook v následujících měsících.

Zda se poté cena Playbooku vrátí na stejnou úroveň je velmi nepravděpodobné a argument hovořící o snížení kvůli novému tabletu od Amazonu je stále aktuální. Co však nejspíš můžeme rovnou zavrhnout jsou zprávy o údajném ukončení produkce BlackBerry Playbook. Již mnohokrát jsme si mohli všimnout, že analytici mají nejspíše křišťálovou kouli a mnoho serverů vydává domněnky různých analytiků téměř za fakta.

vestba

Jaké věštecké techniky používají analytici?

Ohledně Playbooku tomu bylo naposledy před pár dny, kdy se nechal slyšet John Vinh ze společnosti Collins Steward. Podle něj a anonymního zdroje od partnera RIM – Quanta (výrobní linky Playbooku, pozn.redakce) byla prakticky zastavena produkce tabletů Playbook a RIM ukončuje veškeré aktivity v tomto odvětví. Tuto fámu však RIM taktéž nemohl nechat bez odezvy:

RIM typicky nekomentuje jakékoliv fámy, ale jakékoliv náznaky, že RIM ukončuje vývoj tabletu BlackBerry Playbook je čistá fikce. RIM je stále velmi oddán trhu s tablety.

Máme tu tedy dvě fámy, které lehce otřásly vírou mnoha uživatelů BlackBerry, ale jak vidíte, bylo to zbytečné. A malý dotaz na konec – myslíte si, že Amazon Fire může být konkurence pro BlackBerry Playbook?

Zdroj: CrackBerry, BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

 1. V žádném případě, tvrdí RIM — to připomíná tvrzení ministrů financí Řecka, Irska Portugalska (“v žádném případě nebudeme potřebovat pomoc”) :)
  Poučení z krizového vývoje u HP je jasný – jestli chtějí prorazit, musí ze začátku prodávat za výrobní náklady. A povolit v playbooku USB host ;)

 2. Nevím co si mám myslet. Před rokem a půl se psalo také vážné o definitivný konec počitače vs. konsoly (Xbox, atd.). Dneska je to ovšak trochu jinak. ;)

 3. já tedy doufám že BB končí z přiblblými tablety které nejsou na nic, jenom na hraní pro děti, a taky doufám že skončí s přiblblými dotykovými napodobeninami iphonů, a že se bude hlavně věnovat klasickým telefonům z HW klávesami

  1. Pravděpodobně nejste cílová skupina pro zařízení typu Tablet PC, ujišťuji Vás však,že se nejedná o hračku pro děti.
   Osobně jej využívám na občasné zahrání nějaké hry, ale především je to pro mne neocenitelný partner na cestování, pomáhá mi při studiu, mám z něj osobní multimediální centrum, umožňuje mi prezentovat dokumenty apod.
   Znám spousty lidí, kteří jej využívají výhradně pro pracovní účely, jako náhradu za notebook nebo jen pohodlné zařízení na surfování po internetu v křesle/posteli.

   Co se týká napodobenin iPhonů – žádné jsem si u BlackBerry nevšiml. Můžete specifikovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..