BlackBerry Aplikace, Novinky

Magnetometr u BlackBerry: digitální kompas a rozšířená realita

Nový operační systém BlackBerry 7 přináší podporu magnetometru. Touto funkcí by měly disponovat všechny nové modely BlackBerry včetně čerstvě představeného modelu Bold Touch. Magnetometr nalezne uplatnění hlavně v mapových aplikacích, jako digitální kompas a poprvé se na BlackBerry setkáme s rozšířenou realitou.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Server N4BB zveřejnil několik screenshotů aplikace, která magnetometr využívá jako digitální kompas. Jednoduchá avšak užitečná aplikace. Kompas je také propojen s novou mapovou aplikaci BlackBerry Maps. Můžete tak přímo z kompasu vyhledat nějakou lokaci a následně ji zobrazit v mapách. Dále si budete moci vybrat mezi 2D a 3D(?) mapami a vybrat si, zda kompas bude ukazovat k magnetickému nebo skutečnému severu.

blackberry-digital-compassblackberry-digital-compass2blackberry-digital-compass-8

blackberry-digital-compass-mapblackberry-digital-compass-options

Dalším odvětvím kde nalezne magnetometr své využití je rozšířená realita. Společnost Mobilizy, která stojí v pozadí projektu Wikitude, oznámila, že v zařízeních BlackBerry bude předinstalována jejich aplikace pro rozšířenou realitu jménem Wikitude’s Augmented Reality Browser. Kompletní zprávu v angličtině si můžete přečíst zde.

wikitude-blackberry

wikitude-blackberry02wikitude-blackberry03

Na obrázcích výše si můžete prohlédnout jak tento prohlížeč bude na BlackBerry vypadat. Už jste se setkali s rozšířenou realitou? A myslíte, že bude mít u BlackBerry úspěch?

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..