PlayBook Aplikace

Kalkulačka: velmi silný nástroj v BlackBerry Playbook

Kalkulačka je věc, která se jistě občas hodí každému z nás. V tabletu BlackBerry Playbook se nachází taková aplikace také, avšak mnoho uživatelů jí zná pouze jako klasickou “hloupou” kalkulačku. Ovšem po vysunutí horního menu se odkryjí bohaté možnosti této aplikace. Najdete zde standardní kalkulačku, věděckou kalkulačku, převodník jednotek a počítadlo spropitného.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Kalkulačka je velmi praktická aplikace, která v sobě například v telefonech BlackBerry navíc skrývá převodník jednotek (čtěte zde). V BlackBerry Playbook je však tato aplikace dotažená ještě dále. Nabízí celkem 4 režimy, které obstarají většinu vašich počtářských potřeb.

Calculator_Playbook (1)Calculator_Playbook (2)Calculator_Playbook (3)

První je samozřejmě klasická kalkulačka, která se zobrazí po prvním spuštění aplikace. Nabídne základní operace rozšířené o druhou mocninu, odmocninu a procento, dále můžete uložit výsledek do paměti. Po vysunutí menu aplikace z horního rámečku si můžete přepnout do druhého režimu – vědecká kalkulačka. Ta nabídne již opravdu pokročilou škálu funkcí, nechybí goniometrické funkce, logaritmy, hyperbolické funkce, x-té mocniny a odmocniny a tak dále. Velmi praktické například do školy.

Calculator_Playbook (5)Calculator_Playbook (6)Calculator_Playbook (7)

Další režim je převodník jednotek, na který budou dobře vidět i slabozrací. Všechny údaje jsou skutečně velké, je to pěkně přehledné. Zvolíte si jakou veličinu chcete převádět (Výkon, Teplota, Rychlost, Čas, Objem, Úhel a další) a následně jednotky odkud -> kam chcete převádět. Velmi praktické je tlačítko pro rychlé prohození jednotek. A poslední režim? Překvapivě počítadlo spropitného. Nakolik je tento režim praktický si určete sami, každopádně po zadání výše účtu, počtu osob a hodnoty spropitného v procentech vám aplikace prozradí, kolik dohromady zaplatíte.

Jak můžete vidět, některé zajímavé funkce jsou dobře ukryté. A co vy? Narazili jste na nějakou zajímavou ukrytou funkci?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..