BlackBerry Návody

Jak spustit Android aplikace v BlackBerry Playbook OS 2.0 beta

RIM konečně vypustil do světa novou verzi BlackBerry Playbook OS 2.0, která v sobě již přináší integrovaný Android Player. I když se jedná o beta verzi a je zde ještě celkem dost chyb, Android aplikace již fungují. V dnešním návodu si ukážeme jak tyto aplikace spustit.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

V první řadě si musíme říct, že vše provádíte na vlastní nebezpečí. Nový Playbook OS 2.0 beta je testovací vývojářská verze a některé věci nefungují jak by měly – například BlackBerry Bridge.

Portování Android aplikací do Playbooku je otázka pár minut díky BlackBerry Packager for Android – v tomto článku jsme vás informovali, jak snadné je zkompilovat Android apliakaci tak, aby se dala používat v Playbooku. Šikovní chlapci z CrackBerry fóra se toho chytli a necelý den po uvolnění nové verze BlackBerry Playbook OS 2.0 beta jsou již ke stažení desítky Android aplikací kompatibilních s Playbookem. Takže pokud máte chuť – šup šup zkoušet :)

Předem si do počítače stáhněte a případně nainstalujte:

A nyní již k samotnému návodu:

1. Upgradujte svůj Playbook na operační systém verze 2.0

 • Jděte na stránku https://bdsc.webapps.blackberry.com/android/beta/bbtablet20/register/
 • Zadejte PIN vašeho Playbooku (Nastavení – O aplikaci – Hardware) a email
 • Potvrďte podmínky a odešlete registraci
 • Do několika minut/hodin by vám měl být k dispozici upgrade na nový OS 2.0 beta (kontrolujte průběžně v Nastavení – Aktualizace softwaru). Pokud již čekáte moc dlouho, připojte Playbook k nabíječce (díky za tip uživatel farokh).

2. Pokud jste již dříve měli nainstalovaný uniklý Android Player (více info zde) bude potřeba udělat Nastavení – Zabezpečení – Zabezpečené vymazání. POZOR! Přijdete o všechna data!

3. Zapněte v Playbooku  režim vývoje (Nastavení – Zabezpečení – Režim vývoje)

Instalace_Aplikaci_Playbook (1)

4. Spusťte aplikaci DDPB a připojte Playbook kabelem k počítači

5. V horní liště naleznete IP adresu/y vašeho Playbooku, tuto zadejte do políček IP Development Mode v DDPB

Instalace_Aplikaci_Playbook (3)

6. Do políčka Password zadejte heslo, které jste si zvolili při zapínání Režimu vývoje v Playbooku

7. Tlačítkem Add do seznamu přidejte aplikaci, kterou chcete nainstalovat (ve formátu .bar)

8. Zaškrtněte aplikaci, kterou chcete nainstalovat a zaškrtněte položku Run After Finish

9. Stiskněte tlačítko Install

Screen_Android_Apps

Tímto by měla být instalace dokončena. Pokud se vše podařilo, tak vám v Playbooku přibyla ikonka dané aplikace. Já jsem použil například aplikace Skype, Skyfire a Dolphine HD. Odkazy ke stažení daných aplikací naleznete na fóru CrackBerry.

Ještě jednou opakuji, že cleý proces provádíte na vlastní nebezpečí, neboť BlackBerry Playbook OS 2.0 je v beta verzi. Doufejme, že stabilní verze bude vydána co nejdříve. Hodně štěstí :)

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

12 Comments

 1. Ahoj už 4 hodiny čekám na aktualizaci 2.0, a stále nic. zadal jsem email i PIN na odkazové stránce a průběžně aktualizuji a nic se stále neděje. tak nevím jestli je potřeba udělat ještě něco navíc nebo prostě dál čekat. někdo nějakou radu?

  Díky M.

  1. Na BB Support fóru jsem našel tip, že se PlayBook musí připojit k nabíječce a teprve pak se objeví update. U mě to opravdu fungovalo, asi hodinu jsem beznadějně klikal na tlačítko “Vyhledat aktualizace” a pořád nic, ale jakmile jsem ho píchnul na nabíječku, tak prásk a bylo to tam. Zřejmě se jedná o bezpečnostní opatření, aby se PlayBook nevybil a nebricknul během updatu.

 2. tak přátelé 24 hodin úporného klikání a doufání, je to možná náhoda, možná vážně bezpečnostní opatření, ale po připojení do nabíječky byl konečně upgradě na světě.

  jde se testovat. Vojto dík za návody.

  Michal

 3. Zdravím, nevíte náhodou někdo, jak provést downgrade OS? Ta beta verze má z mého pohledu dost závažné chyby a rád bych jej provedl, jenže se zatím snažím marně.

 4. snažil jsem se naistalovat nekolik aplikaci už po několikáté a bohužel stále marně.
  Vše instaluji přes DDPB alpikace si stáhnu přímo z Crackberry(jen ty ozkoušené) aplikace dostanu do playbooku, zobrazi se mi i ikonka aplikace, ale nelze vůbec spustit. Restart nepomáhá. Máte nekdo nějakou radu?

  Dík M.

 5. tak jsem se dočetl něco o tom,že SW 2.0 má být vydán až v půlce února (pro přetrvávající problémy s integrací email služeb). Pokud je to pravda,tak veliké zklamání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..