BlackBerry Návody

Podrobný návod jak nakupovat na BlackBerry® AppWorld

Množí se dotazy jak vlastně pracovat s aplikací BlackBerry® AppWorld, jak nakupovat a stahovat aplikace. V tomto návodu si podrobně ukážeme celý proces práce s AppWorldem včetně stahování, instalace a nakupování aplikací.

Ještě než přistoupíme k samotnému návodu, je potřeba si založit vlastní BlackBerry® ID. Je to vlastně uživatelský účet u BlackBerry®, který je posléze používán pro přístup do obchodu AppWorld ať už z telefonu nebo z počítače. BlackBerry® ID je spárované s vaším PINem. Při změně zařízení BlackBerry® se Vás aplikace zeptá, zda jste skutečně změnili zařízení. Každé ID tak může být současně používáno pouze na jednom zařízení BlackBerry®.

BlackBerry® ID si můžete vytvořit na stránce BlackBerry.com/id

BB_ID_screen

Po registraci získáte přístup do obchodu BlackBerry® AppWorld. A nyní už k samotnému návodu jak nakupovat. Jako první si řekneme jak stahovat aplikaci z telefonu, poté si ukážeme také postup instalace z počítače.

Jak stahovat aplikace z BlackBerry®

Pokud chceme stahovat aplikaci přímo do telefonu, je potřeba stáhnout si aplikaci AppWorld do Vašeho BlackBerry®. Aplikaci stáhnete na adrese BlackBerry.com/appworld. Při pokus stáhnout aplikaci můžete narazit na hlášku, že aplikace nejde stáhnout pro Vaše zařízení. Poté použijte tento návod:

 1. Jako první budeme potřebovat samotnou aplikaci. Do počítače si stáhněte archiv AppWorld2.0.0.26.rar z našeho zdroje.
 2. V tomto archivu naleznete celkem 3 soubory s příponou COD. Tyto soubory představují samotnou aplikaci a návod jak je nainstalovat naleznete ZDE. Při instalaci označte všechny tři soubory a nainstalujte je najednou.

Po nainstalování samozřejmě aplikaci musíme spustit. Na hlavní obrazovce se ve spodní části nachází 4 ikonky, nahoře pak seznam doporučených aplikací. První tři ikonky jsou jasné. Dostaneme se s nimi do kategorií jednotlivých aplikací, k žebříčkům Top25 aplikací (nejnovější, placené, zdarma, motivy, nejnovější updaty) a k vyhledávání jednotlivých aplikací. Myslím, že pohyb v těchto nabídkách není třeba vysvětlovat – vše je jednoduché, rychlé a intuitivní.

AppWorld_screen (1)AppWorld_screen (7)

AppWorld_screen (8)AppWorld_screen (9)

Zaměříme se spíše na čtvrtou možnost – My World. V této sekci jsou uchovávány informace o veškerých transakcích mezi Vámi a AppWorldem. Stažené aplikace, zakoupené aplikace, volná paměť, platební detaily… to vše je právě v této sekci. Zastavme se nyní u platebních detailů (Payment Options). Ty je potřeba vyplnit předtím, než zakoupíte nějakou aplikaci. Za aplikace můžete platit buď kreditní kartou nebo přes PayPal účet.

AppWorld_screen (11)AppWorld_screen (12)

AppWorld_screen (13)AppWorld_screen (14)

A jak stáhnout samotnou aplikaci? Je to velmi jednoduché. Najdete si aplikaci, kterou chcete stáhnout – ať už v kategorii, v Top25 nebo přes vyhledávání. U aplikace si můžete přečíst hodnocení uživatelů a také například doporučit aplikaci skrze email, sms, PIN, BBM apod. Když chcete aplikaci stáhnout, můžou nastat 4 situace:

 1. Pokud je aplikace zdarma, zvolíte možnost Stáhnout (Download)
 2. Pokud je aplikace placená, zvolíte možnost Koupit (Purchase)
 3. Pokud je aplikace placená a je u ní možnost trial verze, zvolíte možnost Koupit (Purchase) nebo Vyzkoušet (Download Trial)
 4. Pokud jste již aplikaci měli nainstalovanou a odinstalovali jste jí, zvolte možnost Přeinstalovat (Reinstall)

AppWorld_screen (15)AppWorld_screen (16)

AppWorld_screen (17)AppWorld_screen (19)

Po přihlášení pomocí BlackBerry® ID a eventuálnímu potvrzení platby Vás aplikace přesune do sekce My World kde vidíte průběh stahování  a instalace aplikace. V sekci My World můžete poté aplikaci také odinstalovat.

Doufám, že Vám tento návod usnadní používání aplikace BlackBerry® AppWorld ve Vašem BlackBerry®. A jak stahovat aplikace z počítače?

Jak stahovat aplikace z počítače

Pro stahování aplikací z počítače je taktéž nutné mít vlastní BlackBerry® ID. Mimo to musíte mít ještě nainstalovaný plugin pro Váš prohlížeč. Ten stáhnete zde: AppWorldInstaller. No a nakonec musí být Vaše BlackBerry® připojené k počítači kabelem.

Samotný obchod se nachází na stránce AppWorld.BlackBerry.com/webstore. V pravém horním rohu naleznete možnost Sign In (Přihlásit se). Zde se můžete přihlásit do AppWorldu. Po vyhledání aplikace, kterou chcete stáhnout/koupit můžou nastat opět 4 scénáře jako výše. Zvolíme stažení aplikace, případně potvrdíme platbu a je to.

App_screenApp_download_screen

Následně se dostaneme na obrazovku, kde potvrdíme synchronizaci tlačítkem Begin Sync. Během synchronizace neodpojujte BlackBerry® od počítače, vše se provede automaticky.

MyWorld_screen

Na webových stránkách AppWorldu naleznete taktéž sekci My World. Ta pracuje stejně jako u aplikace v BlackBerry® a můžete tam spravovat Vaše aplikace – vidíte tam nainstalované i odinstalované aplikace, dostupnost aktualizace, licenční kódy apod.

Doufám, že Vám tento návod pomůže v používání obchodu s aplikacemi BlackBerry® AppWorld.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

32 Comments

 1. Z toho jsem jelen. Proč u odkazu pro stažení do PC mi to píše *Note: Please Turn Off the Pop-up Blocker To Download the File!?

 2. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli je to stažení a používání app world zdarma? Když jsem si to totiž chtěla stáhnout rovnou v mobilu, byla tam podmínka, že souhlasím s případnými poplatky za nákupy a používání app world. To samé u registrace to ID, v podmínkách stojí, že pokud budou nějaké poplatky, souhlasím se zaplacením.

  Děkuji za odpověď.

 3. Netušíte někdo, co/kde v BES konzoli změnit aby se mě aplikace 3rd party neptali dokola na práva? Je to vcelku otravné…

 4. Mam dotaz: Můžu app world pouzivat pres wi-fi ? Jak kdyz pracuju s wi-fi tak radci vypinám mobilní připojení aby mi nešel pryč kredit ale když chci v tomto “režimu” zapnout app world aplikaci tak mi to napiše něco s připojenim a nezapne se. Když mobilní připojení zapnu tak to jde takže se ptám. Když mám zapnuto mobiln připojení a jsem připojen na wi-fi tak za používání app worldu platím nebo jede přez wi-fi (ano za tu se taky platí ale ne v mobilu tak to tak berme).

 5. Dobrý den,

  potřebuji poradit. Mám svůj úplně první BB (Bold 9790) zatím bez BIS a při přihlášení na App world z počítače mi to při druhém kroku (ve kterém musím připojit telefon) vyhodí pokaždé tuto chybu:

  App World Web Plugin Error
  An error has occurred communicating with the BlackBerry App World Web plugin. Please restart your device and try again. If you have content protection enabled on your device, please disable and try again.

  Nevíte prosím co s tím?
  Telefon i počítač jsem restartoval a nic.
  O ochraně obsahu v telefonu (content protection) nic nevím, zatím s s telefonem jenom seznamuji.
  Plugin mám nainstalovaný. Nefunguje to ani na PC ani na MACu. Takže předpokládám, že chyba je někde v telefonu. Díky za případnou pomoc.

 6. Tak mi to ve dvou třetinách stahování vypíše:

  Chyba: chybný manifest nebo popisovač aplikace
  atribut RIM-COD-Size-40 chybí.

  a potom se objeví hláška,že není nainstalován potřebný modul

  net_rim_bb_payment_lib

  co teď?

   1. Bohužel, ani tato varianta nepomohla. Zkusil jsem i aktualizaci FW. Ta proběhla úspěšně, ale problém s appworldem to nevyřešilo. Jaká je ta aktuální verze?

 7. Dobry den, nejde mi stahovat aplikace z obchodu. Uz jsem jich par stahla ale v posledni dobe mi to vubec nejde. Hrozne dlouho cekam a pak mi to napise neakou chybu 40820. Nejde stahnout vubec nic. Mohl by me nekdo poradit co s tim? Dekuji

 8. Dobrý den,

  mám následující dotaz: Přítelkyně si pořídila BlackBerry Bold 9780. Až podle vašeho návodu se mi do něj konečně podařilo dostat nějaké ty aplikace jenže se vyskytl problém. Veškeré aplikace, které potřebují ke svému fungování internet (Facebook, Viber, App World etc.), nefungují. Přítelkyně sice nemá na telefonu 3G, ale doma má WiFi. Díval jsem se přímo na stránky poskytovatelů těchto aplikací a ve většině případů přímo píší, že je zcela nepodstatné, je-li aplikace používána přes 3G nebo WiFi. Aplikace však nefungují a to i přesto, že normální prohlížeč nebo jaká koliv internetová stránka funguje – tudíž problém ve WiFi není. Jakmile se aplikace např. Viber začne připojovat, objeví se přímo na telefonu následující: There seems to be a problem connecting to Viber´s service. Please check connection and try again. Vše se opakovalo i po té, co jsem vypnul Fierwall přímo v nastavení modemu.
  Pochopitelně jsem se pokoušel obracet na naše skvělé operátory, ale dosáhl jsem většinou jen 10 minutového rozhovoru s automatem a následné odpovědi že se mám obrátit na centum technické podpory přímo pro BlackBerry (žádné takové v Čr doposud není). proto kdyby jse měl kdokoliv jakoukoliv informaci či radu, budu za ní velice vděčný.

  Děkuji předem všem,
  Lukáš Polášek

 9. Dobrý den,
  nedaří se mi žádným způsobem dostat se ke stažení aplikací. ID vytvořené mám, pokud zadám své přihlašovací údaje (ať s připojeným bb nebo bez), vyskočí mi hned po zadaní mailu a hesla obrazovka “system check” s třemi body – 1. plug-in nainstalovaný mám, 2. připojený bb mám, 3. upgrade your sw – přes ten se bohužel nedostanu, kolečko se točí, nic se ovšem nikde neděje ani neapgrejduje. Něco zásadního mi uniká a bohužel vůbec netuším co. Zaráží mě, že vlastně není možné se ani přihlásit do App world – v okamžiku potvrzení hesla po kliknutí na Sign in mi vyskočí tento System Check a tři body a je vymalováno. Prosím poraďte, bb mě baví, ale tyto nesmyslný a zdlouhavý složitosti mě ale od jeho používání odrazují.
  Díky, Lucka

 10. Bohužel jsem byla ještě rychlejší než vaše odpověď a úplně jsem app world z bb odstranila.. :) Děkuju za radu, zkusím ho znovu stáhnout a pokud to znovu nepůjde, vyzkouším váš postup. Každopádně se k těm aplikacím dostanu! :)
  Hezký den, L.

 11. instalace app world do mobilu z vašeho odkazu na začátku článku není možná (zřejmě vámi zmíněná hláška, že není dostupná pro toto zařízení) – mode not available. Ke stažení app world z odkazu na váš zdroj chybí v odkazu návod, jak instalovat. Mnoho času pro nic. Nejsem úplně “datově” negramotná, bohužel pro běžné užívání bb s běžnými požadavky je to i tak málo. Opět rezignuji a za nějaký čas to nejspíš zkusím znovu :) Nebo si pořídím běžnější telefon :)
  Díky za vaší radu, Lucie.

 12. Dobrý den,
  nevím kde přesně se zeptat, tak se ptám tady. Mám BB 8900 a nějaké aplikace jako Twitter a Facebook mi jdou pouze přes wi-fi. Nevíte co s tím ? Aby mi to šlo i přes mobilní internet ?

 13. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat kde se dá nastavit aby se mi aplikace z BBW neukládali do paměti telefonu, ale na paměťovou kartu, je to vůbec?

  Díky

 14. Je placení kartou v appworld bezpečné? Paypal nemám a připadá mi zbytečné ho kvůli jedné věci zařizovat,ale nejsem si jistá, jestli je placení kartou dostatečně zabezpečené. Děkuji

 15. Děkuji za kvalitní návod.Musel jsem se stím poprat ale vyplatilo se.Konečně mám plnohodnotný chytrý telefon

 16. Dobry den ja mam Blackberry Z10 vytvořil jsem si učet k blackberry ID jenomže jsem zapomněl heslo tak jsem to bouhžel pokusy vyčerpal a když jsem si to založil znova tak ani tak to neslo chtělo to po mě furt stary heslo mohl byste mi poradit co stím mam dělat děkuji

 17. proste mi to furt píše v tomto zařízení se nemužeze přihlasit jineho učtu blackberr ID Přihlaste se prosim pomoci stavajícího učtu použité v tomto zařízení

 18. Dobrý den, nevím, jestli tahle diskuse ještě funguje. Chci se zeptat,jestli můžu nějak stahovat aplikace bez bis přes wifi,nebo pc. Mám curve 9320.App World mi vůbec nefunguje,mám stáhnout novější verzi, odkáže mě na BB podporu. Vidím, že BlackBerry starší telefony s OS 7 už nijak zvlášť nepodporuje, nevím,kde bych novější App Wopld stáhla a jestli by to fungovalo. Dá se s tím něco dělat? Děkuju za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..