BlackBerry Návody

Návod: Jak nainstalovat do Playbooku aplikace, které nejdou stáhnout v ČR?

Už se vám stalo, že jste viděli aplikaci, která se vám moc líbila, ale nešla stáhnout v ČR? Nyní už nebudete muset dělat kompromisy – stáhnete si jakoukoliv aplikaci ať už je povoleno ji stahovat v ČR nebo není. V našem návodu si ukážeme jak na to.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Stěžejním slovíčken v našem návodu bude slovo “proxy”. Právě díky proxy serveru se váš Playbooku může tvářit jako by byl kdekoliv na světe, zatímco vy sedíte pohodlně v křesle svého obývacícho pokoje na Vysočině.

Princip proxy serveru je v základě jednoduchý. Vaše zařízení posílá všechny požadavky na server umístěný “kdesi” a ten je následně vyřizuje pod svojí identitou, respektive pod svojí IP adresou. Díky tomu můžete například navštěvovat stránky, které jsou v některých zemích nedostupné (např. hulu.com). Stejným způsobem se dá obejít také omezení aplikací v obchodě BlackBerry App World.

Playbook_nastaveni_proxy (1)

Základní krok je najít funkční proxy server. Na internetu jich najdete stovky a tisíce – ať už placených nebo zdarma. Jen málo z nich však skutečně funguje jak by mělo. Hledáním skutečně funkčního proxy serveru můžete strávit i pěkně dlouhou dobu. Naštěstí však existují servery, které sbírají informace o proxy serverech, osobně doporučuji stránky http://hidemyass.com/ nebo http://www.freeproxylists.net/.

Playbook_nastaveni_proxy (2)

Vyzkoušel jsem mnoho free proxy serverů, ale nakonec mi fungoval tento – IP: 69.163.96.2, port: 8080. Pokud Vám tento server nebude fungovat, vyzkoušejte další a další. Jednou jistě na nějaký funkční narazíte. Hlavně nezapomeňte vybrat server, který je umístěn v zemi podporavané danou aplikací/stránkou – většinou stačí USA. A jak nastavit proxy server v Playbooku?

  1. Otevřete Nastavení – Wi-Fi
  2. Zvolte Uložené sítě (na Wi-Fi síť se musíte předtím alespoň jednou připojit aby se objevila v uložených sítích)
  3. Otevřte konkrétní síť, ke které se budete připojovat
  4. Zaškrtněte položku Použít server proxy protokolu HTTP a vyplňte kolonky Server proxy (IP adresa serveru včetně teček) a Port proxy (port proxy serveru)
  5. Zakončete stisknutím Uložit a připojit

V tuto chvíli by měl být Playbook připojen k internetu skrze proxy server umístěný kdesi ve světě a z tohoto umístění se také bude všem stránkám/službám hlásit. Fakt, že vše funguje jak má si můžete ověřit buď v prohlížeči (například na adrese http://ip-adress.com kde zjistíte vaší IP adresu a zemi, ve které se “nacházíte”) nebo přímo v App Worldu.

Playbook_nastaveni_proxy (3)

Pokud jste použili některý z amerických serverů pak by se ceny aplikací v App Worldu měly nyní zobrazovat v dolarech a měli byste mít možnost stáhnout aplikace, které normálně v ČR nejsou dostupné. Vyzkoušet to můžete například na aplikaci BlackBerry News, což je skvělá RSS čtečka, o které jsme vás informovali ve článku BlackBerry News: nejlepší RSS čtečka pro Playbook.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Ahoj mám BOLD 9780 dlouho jsem BB chtěl a tenhle je můj první. Chci se zeptat,koupil jsem jej s tím,že je v něm GPS a vzhledem k tomu,že ještě neznám všechny možnosti nevím jestli to GPS mám či ne a nebo jak ho zprovoznit,stáhnout a následně používat.Můžete mi někdo pomoct? Pomoct vůbec využít nebo jen pochopit, vše co ten BBfon umí!? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..