BlackBerry Aplikace

Funambol Sync Client: bezdrátová synchronizace s Outlookem a MACem

Dnes jsem narazil na opravdu zajímavou aplikaci a když jsem zjistil co vše umí, tak jsem si to nemohl nechat jen pro sebe. Jedná se o aplikaci Funambol Sync Client a co vše dokáže se dozvíte v dnešním článku.

Jistě všichni víme, že synchronizovat BlackBerry® lze skrze BIS pouze s účtem u Google. Z Gmailu si můžete synchronizovat jak emaily tak kalendář či kontakty. Pokud však chceme synchronizovat BlackBerry® například s Oultookem nebo s MACem, nezbývá nám než připojit kabelem BlackBerry® k počítači.

Aplikace Funambol Vám však toto řešení usnadní. Umožní Vám totiž synchronizovat kontakty, kalendář, poznámky, úkoly a obrázky nejen s Gmailem, ale také s Yahoo a dokonce i s Outlookem či MACem.

myFunambol

Používání aplikace je více než jednoduché. Vše co potřebujete je zřídit si uživatelský účet na adrese http://my.funambol.com, stáhnout si aplikaci pro Vaše BlackBerry® a nakonec podle potřeby aplikaci pro Váš PC či MAC.

FunambolSyncClient (1)FunambolSyncClient (4)

Uživatelské rozhraní myFunambol je velice jednoduché a příjemné a umožní Vám spravovat veškeré informace k synchronizaci. Slouží vlastně jako takový směrovač dat z počítače do BlackBerry® a naopak, chcete-li přes cloud. Můžete přidávat emailové účty, upravovat kontakty, kalendář apod. Všechna tato data můžete poté pomocí aplikace Funambol Sync Client synchronizovat s Vaším BlackBerry® velmi snadno. V aplikaci si pak můžete například nastavit manuální synchronizaci, či automatickou vždy v časových intervalech a to dokonce včetně využití technologie push.

FunambolSyncClient (5)FunambolSyncClient (6)

Bohužel je tu jeden háček – pro používání aplikace je nutné mít povoleny přenosy přes APN operátora, to znamená, že nejde čistě s BIS. Opět tedy doplácíme na tarifní politiku našich operátorů. Využít však můžete WiFi, takže pokud Vám toto řešení stačí, určitě ho prozkoumejte.

Aplikaci stahujte z BlackBerry® AppWorld:

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Funambol Sync Client: bezdrátová synchronizace s Outlookem a MACem

    “…Pokud však chceme synchronizovat BlackBerry® například s Oultookem nebo s MACem, nezbývá nám než připojit kabelem BlackBerry® k počítači…”

    A co bluetooth?

  2. Zdravím, nějak to asi nechápu, umí tato aplikace bezdrátově synchronizovat kontakty, kalendář, poznámky, úkoly a obrázky s Outlook 2007 nebo musím připojit USB kabel?
    Pokud USB kabel, pak mi jaksi uniká podstata této aplikace, neboť tu synchronizaci kabelem zvládá na 1 i BBDM.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..