Novinky

Finální verze BlackBerry Theme Studio 6 oficiálně uvolněna

Jestliže se zabýváte tvorbou témat na zařízení BlackBerry nebo si jen občas nějaké vytvoříte pro svou potřebu, určitě vás potěší dnešní novinka. RIM konečně vydal finální verzi softwaru na tvorbu motivů pro BlackBerry – BlackBerry Theme Studio 6! Doteď byla venku pouze beta verze a kdo si s ní hrál tak jistě ví, jak nestabilní byla. Nyní je všem problémům konec a nové Theme Studio 6 dokáže vytvořit motiv pro operační systém verze 5 i 6.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Tvoříte motivy pro BlackBerry nebo jste to alespoň někdy zkoušeli? BlackBerry Theme Studio (BBTS) je velice pohodlný nástroj pro tvorbu efektních, ale i efektivních motivů pro BlackBerry. Po pár hodinách dokážete i vy vytvářet profesionálně vyhlížející motivy. Podívejte se například na motivy z dílny BlackBerryCzech na stránce http://themes.blackberryczech.cz.

BB_Theme_Builder

Jednou z hlavních výhod nového BBTS 6 je možnost tvorby motivů jak pro starší OS5, tak i pro novější OS6. Již tedy nemusíte mít nainstalované dvě verze – každou pro jiný OS. BBTS 6 se skládá ze dvou modulů:

  • BlackBerry Theme Builder – tento modul slouží k samotné tvorbě témat podle typu zařízení a operačního systému. Nastavujete v něm fonty, ikonky, pozadí, menu, ukazatele a ještě mnoho dalšího.
  • BlackBerry Composer – pomocí tohoto modulu vytváříte všechny ty efektní animace, přechody, výsuvné lišty a obrazovky a další podobné vychytávky. Vytvořit jednoduchý motiv v Theme Builderu je otázkou pár okamžiků, aby jste mohli využívat i Composer, musíte již mít trochu více trpělivosti a hlavně zkušeností. Každopádně jakmile se do toho jednoou dostanete, nebude vám dělat problém vytvořit opravdu úžasné motivy s nějrůzějšími interakcemi, animacemi a událostmi.

BlackBerry_Composer

Oproti přwedchozím verzím BBTS přináší šestá verze několik novinek:

  • nové uživatelské rozhraní Theme Builderuumožňuje jednodušší správu všech podkladů k vytvoření skvěle vypadajícího motivu. Kliknutím na jakýkoliv prvek motivu se dostanete do obrazovky, kde můžete tento prvek editovat. Navíc můžete upravovat i několik prvků současně díky možnosti označení více prvků najednoou.
  • Background Wizard v Theme Builderu vám umožňuje vytvářet dynamické motivy, kde se pozadí může měnit na základě datumu, času nebo může mít podobu slideshow vašich oblíbených fotografií. Můžete tak například v ranních hodinách mít na pozadí východ slunce, odpoledne slunce v plné polední síle, navečer západ slunce a v noci například měsíc.
  • všechny grafické prvky můžete nyní automaticky updatovat, stejně jako fonty napříč celým motivem
  • pokud se zabýváte tvorbou témat profesionálně, nově je v nabídce export také možnost BlackBerry App World. Celý motiv včetně všech podkladů a nastavení se zabalí do zip archivu a je připraven k nahrání na App World.
  • v novém BBTS 6 můžete vytvářet motivy i pro nejnovější modely Torch 9800, Style 9670 nebo Bold 9780. Nechybí samozřejmě starí modely Pearl 9100/9105, Curve 9300, Curve 8900 a 8520, Bold 9000 a dokonce i starší modely jako jsou 88xx, 81xx apod.

Novou verzi BlackBerry Theme Studio 6 můžete stáhnout zde:

Zdroj: Inside BlackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..