BlackBerry Aplikace

Facebook for BlackBerry 2.0: ke stažení v beta zone, zatím jen pro OS6

O nové verzi aplikace Facebook for BlackBerry jsme vás informovali nedávno. Dnes RIM konečně uvolnil beta verzi aplikace Facebook for BlackBerry 2.0.0.13, která je ke stažení na BlackBerry Beta Zone. Přináší opravdu velkou spoustu novinek a to jak designových, tak i v podobě nových funkcí. Co všechno nový Facebook for BlackBerry 2.0 nabízí se dočtete v dnešním článku.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Předně si musíme říct, že nový Facebook for BlackBerry 2.0 (FB2.0) je ke stažení na BlackBerry Beta Zone. Návod jak se na Beta Zone zaregistrovat naleznete v sekci FAQ. Prozatím je však ke stažení pouze verze pro OS BlackBerry 6. Ostatní však nemusí mít strach – verze pro zařízení s OS až do verze 4.6 bude zanedlouho vypuštěna také. A nyní už k samotným novinkám

Facebook Chat

Pravděpodobně největší novinkou FB2.0 je podpora Facebook chatu. Ten se stal velmi oblíbeným komunikačním nástrojem a proto jeho přítomnost přímo v oficiální aplikaci pro BlackBerry jistě potěší. Přímo v aplikaci vidíte, kteří přátelé jsou online a můžete si s nimi začít rovnou psát.

FB2.0_chat

Nové uživatelské prostředí

Díky vylepšenému UI můžete jednoduše číst statusy vašich přátel, aktualizovat své statusy, nahrát fotografii a tak dále. Můžete také jednoduše reagovat na statusy vašich přátel pomocí tlačítka “+” u každého příspěvku, kterým se dostanete do hlavní nabídky interakcí jako je Líbí se mi, Komentáře a další.

FB2.0_newsfeed

FB2.0_newsfeed2

Nová navigační lišta

V novém FB2.0 je nově místo standardní statické lišty lišta výsuvná. Na obrazovce zabírá méně místa a zároveň si udržuje možnost rozšíření pro budoucí nové funkce.

FB2.0_navigation

Notifikační lišta

Stejně jako na domovské obrazovce u operačního systému BlackBerry 6, i v novém FB2.0 nalezneme nově speciální notifikační lištu. Díky ní získáte snadný přístup ke všem notifikacím jako jsou žádosti o přátelství, chat, zprávy a další, kdekoliv v celé aplikaci FB2.0.

FB2.0_notification

Externí notifikační lišta

Nově nemusíte opouštět aplikaci abyste zjistili, zda vám přišla sms, email nebo BBM zpráva. Díky notifikační liště v horní části displeje rovnou vidíte všechny události aniž byste museli zavřít aplikaci nebo ji přesunout do pozadí.

FB2.0_externalnot

Nové zobrazení profilů a informací o profilech

Nové UI při zobrazování profilů zobrazuje záložky Zeď, Informace a Fotografie. Všechny důležité informace tak máte dostupné během okamžiku. Nově můžete zobrazit také klíčové informace u profilů a stránek jako jsou narozeniny, kontakt, stav, zájmy a oblíbené.

FB2.0_profiles1

FB2.0_profiles2

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..