Novinky

DevCon 2011: BlackBerry Tablet OS 2.0, QNX a další novinky již za měsíc

RIM během minulého týdne oznámil skrze konferenční hovor finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012. Zprávu o těchto výsledcích pro vás připravujeme, nyní se však zaměříme na další novinky, které RIM během hovoru oznámil. Jedná se o představení platformy QNX , nové služby BlackBerry, operační systém BlackBerry Tablet OS 2.0 a další. Čeká nás toho hodně a to vše na konferenci DevCon 2011.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

BlackBerry Video Store

Hned ze začátku zmiňme novou službu, kterou nabídne RIM pro tablety BlackBerry Playbook. Jedná se o službu BlackBerry Video Store a jak už název napovídá, služba nabídne půjčovnu filmů a videí online. Hned od začátku by mělo být dostupných zhruba 10 000 televizních pořadů, filmů a dalšího videomateriálu. Videa bude také možné streamovat v HD kvalitě přímo do vaší televize skrze HDMI konektor. Detaily ohledně služby BlackBerry Video Store bychom se měli dozvědět na letošní konferenci DevCon 2011, která se koná 18-20. října v San Franciscu, Kalifornie.

DevCon_2011_icon

Představení platformy QNX pro smartphony

RIM by měl na letošním DevConu konečně odkrýt detaily týkající se platformy QNX pro smartphony. Je veřejným tajemstvím, že RIM plánuje nové smartphony, které poběží právě na platform+ QNX, kterou známe z tabletu BlackBerry Playbook. Zatím však nejsou známy žádné detaily, to by se však mělo změnit již za necelý měsíc. Na konferenci DevCon by měl RIM představit nejen platformu QNX pro smarphony, ale také by se měli objevit první vývojářské modely BlackBerry s touto platformou na palubě.

BB_Tablet_OS_2.0 (1)BB_Tablet_OS_2.0 (4)BB_Tablet_OS_2.0 (5)

Uniklé screenshoty BlackBerry Tablet OS 2.0

BlackBerry Tablet OS 2.0

Taktéž by se měli objevit konkrétní specifikace připravovaného updatu pro tablet BlackBerry Playbook. Operační systém BlackBerry Tablet OS 2.0 přinese mnoho novinek, které jistě ocení všichni majitelé tohoto tabletu. A jakých novinek bychom se měli dočkat?

  • nativní BlackBerry Messenger využívající PINu Playbooku
  • nativní emailový klient, kalendář, kontakty a další PIM aplikace
  • rozšířená verze Android Playeru, která by měla být integrována do systému. Nejedná se tedy o sandbox (wiki)
  • podpora BlackBerry Enterprise Server (BES) pomocí samostatné aplikace s podporou ActiveSync
  • používání smartphonu BlackBerry k ovládání Playbooku – kurzor myši, ovládání PowerPoint prezentací a podobně
  • podpora administračních služeb (nevím co by to mohlo být)
  • novinky v oblasti multimédií, her a produktivity
  • oprava mnohých bugů

Jak vidíte v nové verzi BlackBerry Tablet OS 2.0 toho na nás čeká opravdu hodně. A další dobrou zprávou je jistě dostupnost nového OS. Ten by měl být uvolněn hned po skončení konference DevCon 2011, respektive v řádu několika dnů.

Na DevConu ba měl RIM oznámit ještě spoustu dalších novinek, zejména pak pro vývojáře. Nevím jak vy, ale osobně se na DevCon 2011 velmi těším, protože se toho na nás chystá opravdu hodně a je vidět, že RIM nehází flintu do žita.

P.S. V App Worldu se již nachází na 40 000 aplikací.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. Myslím si, že bodem “podpora administračních služeb” by mohla být myšlena možnost administrace BESu z tabletu případně i administrace serveru na kterém je BES instalován (Windows, Lotus Domino, MS Exchange)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..