Články & Recenze

Demonstrace NFC u BlackBerry Bold 9900 a Curve 9360 (video)

V dnešním videu se podíváme na jednu zajímavou technologii, která v posledních měsících zažívá výrazný boom. Jedná se o technologii NFC (Near Field Communication) a abychom jen tak netlachali pozvali jsme si modely BlackBerry Bold 9900 a Curve 9360 aby se předvedly, co s NFC dovedou.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

Nejdříve si řekněme něco o samotné technologii. Ty z vás, kteří si myslí, že se jedná o horkou novinku musím vyvést z omylu. Technologie NFC je již stará několik let a Nokia se snažila o její nasazení již v roce 2008 s modelem Nokia 6212 a poté několika dalšími modely. Dokonce nasadila tuto technologii i do praxe, a tak například Dopravní podnik v Plzni umožňuje platit v MHD pomocí aplikace v mobilu komunikující skrze NFC.

BlackBerry_Bold_Touch_official05BlackBerry_Bold_Touch_official02BlackBerry_Bold_Touch_official03

Bohužel Nokia se rozhodla odsunout NFC na druhou…možná až desátou kolej a vrátila se k ní až dnes, kdy se NFC začíná rozjíždět naplno. Ale vraťme se k našim ostružinám, protože RIM osadil technologií NFC modely BlackBerry Bold 9900 a BlackBerry Curve 9360. Bohužel zatím žádný model Torch do vínku NFC nedostal, a tak musíme spoléhat ještě na příchozí modely Bold 9790 a Curve 9380.

BB_Curve_9360_official (3)BB_Curve_9360_official (1)BB_Curve_9360_official (2)

Co říká o NFC tetička Wiki?

Near Field Communication nebo zkráceně NFC je komunikační technologie sloužící k bezdrátové komunikaci mezi elektronickými zařízeními na krátkou vzdálenost (do 20 cm) nebo dotyk a je primárně určena pro použití v mobilních telefonech. Technologie je rozšířením standardu ISO/IEC 14443 (bezkontaktní karty, RFID), který kombinuje rozhraní čipových karet (tzv. Smartcard) a bezdrátového komunikačního zařízení. (číst více)

httpv://www.youtube.com/watch?v=wwjU4tEvQjs

Doba kdy začne NFC prostupovat hlouběji do našich životů se zdá se neúprosně blíží, a RIM naštěstí zachytil nástup této technologie včas. Teď už je jen otázka aby vývojáři neotáleli a začali dělat nějaké šikovné NFC aplikace.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..