BlackBerry Playbook, Články & Recenze

Demonstrace BlackBerry Bridge (video)

Chcete vědět jak přesně spolupracuje BlackBerry Playbook s telefonem BlackBerry skrze BlackBerry Bridge? Natočil jsem téměř 20 minutové video, ve kterém si projdeme postupně celý proces od spárování zařízení až po ukázku jednotlivých aplikací BlackBerry Bridge. Ve zkratce – BlackBerry Bridge je opravdu úžasná funkce.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Ještě než se dostaneme k samotným videím řekněme si něco o připojení BlackBerry Playbook k internetu. Playbook ve verzi bez 3G modulu se dokáže připojit na internet třemi způsoby.

 1. Síť Wi-Fi – tento způsob myslím není potřeba popisovat. Zkrátka připojíte Playbook k Wi-Fi sítí a surfujete. Jn ještě doplním, že po prvním zapnutí Playbooku je potřeba být v oblasti pokryté Wi-Fi signálem, neboť se musíte přihlásit pomocí BlackBerry ID.
 2. Bluetooth tethering – pomocí tetheringu můžete sdílet data do Playbooku prakticky z jakéhokoliv zařízení pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Poté můžete standardně využívat všechny služby závislé na internetu až na jednu věc – BlackBerry App World v Playbooku vyžaduje aktivní Wi-Fi připojení. Pro tethering je potřeba mít standardní internetový tarif u operátora – BIS nestačí, je to stené jako u tetheringu k počítači.
 3. BlackBerry Bridge – toto je poslední způsob jak být na Playbooku online. Pomocí aplikace BlackBerry Bridge sdílíte data z vašeho smartphonu BlackBerry jako jsou emaily, poznámky nebo BBM, ale máý i vlastní prohlířžeč. A právě ento prohlížeč dokáže surfovat přes BIS, takže nepotřebujete žádný další tarif. Sice se nepřipojíte z žádnou jinou aplikací, ale předpokládám, že v budoucnosti se objeví i aplikace, které dokáží pracovat s připojením přes BB Bridge. A teď již k samotným videím.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DgW5YTLJKgw

httpv://www.youtube.com/watch?v=Sqq6xgwhHBE

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

15 Comments

 1. Odkud jse objednávali ? USA ? V čr zatím nic že ? A BB bridge asi nepojede bez BIS … myslím že by se data odesílaly přes internet od operátora….:)

 2. Jen malá nepřesnost k Bridge Browseru… Pokud máte Blackberry aktivováno k firemnímu BES serveru, tak se prohlížeč Bridge Browser NEUMÍ připojit přes BIS, ale pouze přes BES a musí se na BES serveru nastavit login a heslo pro proxy server “natvrdo” (nejlépe uživatele badm). Pokud tak neuděláte, tak přestože Vám prohlížeč na Blackberry funguje naprosto normálně, ale na Playbooku Vás Bridge Browser nepustí na žádnou stránku vnitřní ani vnější sítě a proxy Vám vrátí odpověď “Neznámý uživatel”. Řešil jsem to přímo se supportem RIMu pro Playbook, ale nikdo si s tím něvěděl rady. Nakonec jsem to po několika pokusech rozchodil sám…

  1. Aha,tak to je zajímavý postřeh. Mám totiž aktivovaný jak BES tak BIS. Takže co doporučujete ?
   Mám T-Mobile.cz a email mám u Proemail.cz
   Kde si to mám zařídit aby mi to šlapalo ?

   1. Nejde o to, jaký tarif máte aktivován u operátora, ale o to, zda máte zařízení aktivováno k nějakému Blackberry Enterprise Serveru. U T-mobile si nejsem jistý, jak to mají nastaveno, ale u O2 to nerozlišují a poskytují zkrátka Blackberry tarif (BIS+BES). Pokud tedy máte Blackberry s příslušným tarifem (BIS+BES) a jste nefiremní uživatel, pak Bridge Browser na Playbooku zřejmě nemá problém a využívá napřímo službu BIS, přes která tečou veškerá data (což je zvláštní, protože se všude na supportu Playbooku píše, že umí využít pouze BES spojení). Pokud jste však firemní uživatel a máte zařízení připojeno k BES (myšleno serveru) a k tomu navíc se připojujete přes proxy server, pak nastává problém. Je nutné server nastavit tak, aby se uměl přes proxy připojit přes konkrétního uživatele, jinak Bridge Browser (Playbook) nebude pro proxy povolený uživatel…

   1. Určitě, není problém :-) Tyhle stránky jsou v ČR jediné, které mohou Blackberry služby v naší zemi někam posunout… Takže čím víc využitelných informací tu bude, tím lépe!

 3. perfektní video, otázka na jednu věc co jsem postřehl u ukázky BBM – jsou tam chaty, kontakty, ale neviděl jsem BBM skupiny?

 4. Tak mi dnes přišel Playbook. Měl jsem strach že mi nepoběží Bridge Browser (mám BES a BIS), ale naštěstí vše běží jak po másle.
  Přes WiFi taky naprosto v pohodě a docela svižně. A po zapnutí se mi stáhla nová aktualizace OS a pak ještě nějaký patch.
  Musím říct, že se mi hodně líbí, i když bych čekal, že bude víc užitečnějších a kvalitnějších aplikací…Snad se to bude zlepšoval..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..