BlackBerry Playbook

Další úspěch Playbooku – certifikace pro používání v Australské vládě

Je tomu sotva pár dnů co se Playbook začal objevovat na titulních stránkách webových serverů, protože se stal prvním tabletem, který byl schválen pro nasazení ve vládě USA. Záhy se ozvala další velmoc – Rusko. V Rusku údajně chtějí zakázat ve vládních institucích iPady a nasadit místo nich Playbooky. Zatím poslední úspěch přichází od protinožců. Playbook získal certifikaci pro používání ve vládě Austrálie.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

V USA získal Playbook certifikaci FIPS, kterou uděluje Národní institut standardů a technologií (National Institute of Standards and Technology, NIST ). Playbook je vůbec prvním tabletem, který tuto certifikaci získal. V Austrálii má podobné působení zpravodajská služba Defense Signals Directorate (DSD), která právě dnes schválila Playbook také pro používání ve vládních agenturách Austrálie.

Ptáte se co vlády vlastně schvalují? Zaměřují se především na aplikaci BlackBerry Bridge, neboť ta v sobě skrývá velký potenciál. Telefon totiž s Playbookem komunikuje skrze šifrované spojení Bluetooth, a tak je bezpečnost skutečně velmi vysoká.

“RIM nadále určuje standard pro státní bezpečnosti a nyní se souhlasem DSD je BlackBerry Playbook prvním tabletem připraveným pro nasazení v australských vládních agenturách. To opět dokazuje naši vedoucí pozici ve vládním sektoru, a náš závazek a investice do zabezpečení mobilních technologií, ” řekl Scott Deacon, ředitel bezpečnostní certifikace, Asia Pacific BlackBerry Security, RIM.

Austrálie posuzuje zařízení, která by měla být používána ve vládě, velmi přísně a schválení Playbooku pro použití ve vládních agenturách je významný krok. Přejme Playbooku i další úspěchy, neboť se skutečně jedná o výjimečné zařízení.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..