Novinky

Chystá se spuštění App World 3.0, internetový obchod již získal nový vzhled

Už před nějakým časem jsme vás informovali o připravované nové verzi obchodu s aplikacemi BlackBerry App World 3.0. Řekli jsme si jaké by měl mít nové funkce a objevil se také první screenshot. Spuštění nové verze je nyní na spadnutí – RIM už rozeslal emaily vývojářům a internetový obchod dostal nový vzhled.

→Připojte své BlackBerry výhodně k internetu.

První informace o App Worldu 3.0 unikly již před 2 měsíci. Podle nich se dočkáme těchto novinek:

  • nové uživatelské prostředí (kategorie ve stylu OS6 s rotující nabídkou)
  • sdílení dat aplikací přes BBM
  • 7 a 30denní trial verze aplikací
  • normalizované ceny napříč všemi měnami
  • vyhledávací lišta (podobně jako univerzální vyhledávání v OS6)
  • pro nejvýznamnější operátory je připravena podpora plateb přes operátora (aplikace se vám připočítají do vyúčtování u operátora)

 

Informace o novém uživatelském rozhraní pár dnů na to prakticky potvrdil uniklý screenshot. Na něm si můžeme všimnout právě nových ikonek s kategoriemi a také rotujícího seznamu doporučených aplikací.

Další indície blížícího se spuštění se objevila včera. RIM totiž rozeslal všem vývojářům na App Worldu email o tom, aby trochu upravily své aplikace. V emailu se hovoří o vytvoření krátkého popisku aplikace o délce maximálně 50 znaků, popis může být klidně ve více jazycích (App World je momentálně podporován ve 108 zemích). Dále vývojáři mají připravit náhledový obrázek aplikace (nemusí to být nutně screenshot aplikace, ale například logo a podobně) v rozlišení 1920 x 1186 pixelů ve formátu .PNG. Proč takto vysoké rozlišení? Například kvůli náhledům v tabletech, kde je rozlišení displeje mnohem vyšší.

No a aby toho nebylo málo, tak právě dnes RIM spustil novou verzi internetového obchodu App World, která přináší především nový vzhled. Zejména světlejší motiv mi přijde mnohem přehlednější. Bohužel dočasně je kvůli upgradu systémů nemožné na internetovém obchodě nakupovat/stahovat, ale to je pochopitelné. Pokud chcete jak nový vzhled obchodu vypadá koukněte se na screenshoty níže nebo navštivte přímo stránku obchodu BlackBerry App World.

Screen_new_AppWorld_1Screen_new_AppWorld_2

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..