BlackBerry OS, BlackBerry Playbook, Novinky

BlackBerry X: nová platforma na bázi QNX

Skutečnost, že RIM se chystá nasadit do svých nových zařízení operační systém na bázi QNX již není tajemstvím. RIM potvrdil představení nové platformy na letošním DevConu 2011 a nejnovější informace ukazují, že dostane také vlastní název. Přivítejte BlackBerry X alias BBX, nový operační systém pro smartphony.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Jistě mnoho z vás ví, že operační systém tabletu BlackBerry Playbook – BlackBerry Tablet OS – je postavený na bázi systému QNX. Tento systém je označovaný z jeden z nejlepších mobilních operačních systémů současnosti, vyhovuje standardům POSIX a umožňuje tak například efektivně využívat více-jádrových procesorů. I díky tomuto systému může mít BlackBerry Playbook takový výkon jaký má.

PlayBook_edited10PlayBook_edited8PlayBook_edited5

Spekulovalo se o tom, že RIM nasadí stejný nebo podobný operační systém i do svých smartphonů a tyto spekulace se následně potvrdily. V nové generaci zařízení BlackBerry se dočkáme nového operačního systému postaveného na bázi QNX.

Systém QNX je mimo jiné používaný i ve spoustě dalších zařízení jako jsou například palubní počítače v automobilech a právě v souvislosti s automobily uniklo prakticky potvrzení, že nový operační systém BlackBerry bude nést označení BBX neboli BlackBerry X. Stalo se tak na akci QNX Auto Summit v Japonsku. Oficiální blog qnxauto.blogspot.com zveřejnil fotografie z tohoto summitu a na jednom ze slidů se objevila zkratka BBX hned vedle iOS a Android.

Nyní tak již téměř s jistotou můžeme říci, že nový systém bude skutečně BBX. O tomto názvu se totiž spekuluje již několik dní. Jeho představení se dočkáme již za několik dnů na konferenci DevCon 2011 v San Franciscu. Těšíte se? Já moc…

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. Vidím tu velký problém. RIM nedokazali delší dobu reagovat na změní co přinesli Apple a Androida, a k tomu ještě pomalějši vydat nový přistroje.
    Proto, dneska jakesi “stojime”. Zpravu o tom, že “operační systém QNX, který můžeme momentálně vidět v tabletu BlackBerry® PlayBook, bude použit pro budoucí zařízení BlackBerry®” nepomůže vůbec. Mám 9520 už rok a půl a hledám nového přistroje, ale nechci investovat když nevím jestli např. 9860 bude za ani rok zastaralý.

    “S QNX Neutrino tak RIM počítá do budoucna jako s plnohodnotným OS pro svá zařízení. Nový OS BlackBerry® 7 by se tak měl stát jakýmsi mezikrokem mezi BlackBerry® OS a OS od QNX.” Chybi mě tady info o upgrady. Budeme moct nebo znamená to nový přistroj?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..