BlackBerry OS, BlackBerry Playbook, Novinky

BlackBerry X: nová platforma na bázi QNX

BlackBerry_X

Skutečnost, že RIM se chystá nasadit do svých nových zařízení operační systém na bázi QNX již není tajemstvím. RIM potvrdil představení nové platformy na letošním DevConu 2011 a nejnovější informace ukazují, že dostane také vlastní název. Přivítejte BlackBerry X alias BBX, nový operační systém pro smartphony.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Jistě mnoho z vás ví, že operační systém tabletu BlackBerry Playbook – BlackBerry Tablet OS – je postavený na bázi systému QNX. Tento systém je označovaný z jeden z nejlepších mobilních operačních systémů současnosti, vyhovuje standardům POSIX a umožňuje tak například efektivně využívat více-jádrových procesorů. I díky tomuto systému může mít BlackBerry Playbook takový výkon jaký má.

PlayBook_edited10PlayBook_edited8PlayBook_edited5

Spekulovalo se o tom, že RIM nasadí stejný nebo podobný operační systém i do svých smartphonů a tyto spekulace se následně potvrdily. V nové generaci zařízení BlackBerry se dočkáme nového operačního systému postaveného na bázi QNX.

Systém QNX je mimo jiné používaný i ve spoustě dalších zařízení jako jsou například palubní počítače v automobilech a právě v souvislosti s automobily uniklo prakticky potvrzení, že nový operační systém BlackBerry bude nést označení BBX neboli BlackBerry X. Stalo se tak na akci QNX Auto Summit v Japonsku. Oficiální blog qnxauto.blogspot.com zveřejnil fotografie z tohoto summitu a na jednom ze slidů se objevila zkratka BBX hned vedle iOS a Android.

Nyní tak již téměř s jistotou můžeme říci, že nový systém bude skutečně BBX. O tomto názvu se totiž spekuluje již několik dní. Jeho představení se dočkáme již za několik dnů na konferenci DevCon 2011 v San Franciscu. Těšíte se? Já moc…

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. Vidím tu velký problém. RIM nedokazali delší dobu reagovat na změní co přinesli Apple a Androida, a k tomu ještě pomalějši vydat nový přistroje.
    Proto, dneska jakesi “stojime”. Zpravu o tom, že “operační systém QNX, který můžeme momentálně vidět v tabletu BlackBerry® PlayBook, bude použit pro budoucí zařízení BlackBerry®” nepomůže vůbec. Mám 9520 už rok a půl a hledám nového přistroje, ale nechci investovat když nevím jestli např. 9860 bude za ani rok zastaralý.

    “S QNX Neutrino tak RIM počítá do budoucna jako s plnohodnotným OS pro svá zařízení. Nový OS BlackBerry® 7 by se tak měl stát jakýmsi mezikrokem mezi BlackBerry® OS a OS od QNX.” Chybi mě tady info o upgrady. Budeme moct nebo znamená to nový přistroj?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.