Novinky

BlackBerry World: shrnutí novinek (aktualizováno 5.5.2011)

Dnes nám oficiálně začala největší ostružinová akce roku – konference BlackBerry World. Během několika hodin byla oznámena celá spousta novinek a tak si nyní trochu shrňme, co na nás společnost Research In Motion vlastně přichystala. Namátkou zmiňme VoIP, videochat nebo nový telefon.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

2. května 2011

BlackBerry Bold Touch 9900/9930 – asi největší událostí celého BlackBerry World (zatím) je představení nového smartphonu řady Bold. Nový BlackBerry Bold Touch kombinuje dotykový displej, pod kterým se nachází plnohodnotná qwerty klávesnice. Designově je jasně zřetelný odkaz legendárního modelu Bold 9000. Bold Touch dále nabídne 1,2 GHz procesor, 768 MB paměti RAM, 8 GB vnitřní paměti, podporu technologie NFC nebo nový operační systém BlackBerry 7. Více o tomto modelu čtěte zde.

BlackBerry_Bold_Touch_official05BlackBerry_Bold_Touch_official02BlackBerry_Bold_Touch_official04

Služba BlackBerry Balance – služba BlackBerry Balance umožní oddělit práci od osobního života, respektive oddělit firemní data v telefonu od osobních. Je to skvělý kompromis, který jistě přivítají jak zaměstnavatelé tak zaměstnanci. Už nebudou potřeba dva telefony – jeden pracovní a druhý osobní. Více o této službě čtěte zde.

Služba BlackBerry Mobile Voice System (MVS) 5 – služba BlackBerry MVS5 umožňuje především telefonování skrze síť WiFi. Jedná se o platformu kompatibilní s VoIP a SIP a RIM jí nyní rozšiřuje mezi další korporátní telefonní systémy. Doteď byla služba dostupná pro Cisco Unified Communications Manager, Cisco Call Manager Express a Mitel Communications Director. V nejbližší době bude dostupná pro Avaya Aura® 6.1, Avaya CS1000 Communication Server, Avaya Communications Manager a Nortel Communication Server. Detaily zde.

Multi-Platform BlackBerry Enterprise Solution (BES) – díky této službě nyní budou moci firmy spravovat všechna svá mobilní zařízení z jednoho místa, z jedné konzole. Týká se to nejen zařízení BlackBerry, ale také zařízení s operačním systémem iOS nebo Android. Administrátoři tak budou moci spravovat nejrůznější zařízení nezávisle na jejich operačním systému. Detaily o službě najdete zde.

Nová aplikace Facebook for BlackBerry Playbook – aplikaci Facebook for BlackBerry po světě užívá na 30 milionu uživatelů a RIM nyní připravil aplikace Facebook for BlackBerry PlayBook. Ta umožní uživatelům neustálý kontakt se svými přáteli, nechybí FBChat či integrace FB do prostředí tabletu stejně jako bohaté možnosti správy FB účtu. Více info zde.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zwYLU3QV8oQ

Nová aplikace PlayBook Video Chat – RIM vyvinul novou aplikaci pro BlackBerry Playbook, která umožňuje videohovory přes internet. Funkce One-Click Video a Voice over Wi-Fi Calls umožní snadnou komunikaci mezi uživateli BlackBerry Playbook pomocí BBID s vlastním seznamem kontaktů. Více informací zde.

httpv://www.youtube.com/watch?v=O625QgIhG-w

3. května 2011

BlackBerry Tablet OS 1.0.3 – dnes byla uvolněna nová verze operačního systému pro tablet BlackBerry Playbook. Verze 1.0.3 přináší hned několik novinek mezi nimiž nalezneme nově videochat a telefonování přes WiFi a updatovanou verzi BlackBerry Bridge, která nabídne BlackBerry Messengeru a nově můžete v Playbooku upravovat dokumenty z vašeho BlackBerry. Více info čtěte zde.

BlackBerry Playbook_laptopmag (2)BlackBerry Playbook_laptopmag (1)BlackBerry Playbook_laptopmag (3)

Integrace Bing vyhledávače a Bing Maps – RIM oznámil, že uzavřel dohodu se společností Microsoft. Podle ní bude v budoucnu v zařízeních BlackBerry jako hlavní vyhledávač použit Bing a jako hlavní mapové podklady pak Bing Maps. Vyhledávání by mělo být dostupné z domovské obrazovky a neměly by chybět funkce vyhledávání lokací a telefonních čísel.

Novinky budeme postupně doplňovat a článek aktualizovat.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Torch bude tak v lete… vic me ale trapi Blackberry Balance pouze pro zarizeni s OS 6 a vyssi :( Podil OS 5xx je ve firmach nejvetsi a jeste dlouho bude vzhledem k tomu, ze BB nema nastupce 8520 – mysleno zejmena cenoveho! 9300 operatori nechteji, protoze je proste drazsi a blize Boldu. Stale tedy probiha prodej 8520 s OS 5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..