Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Torch 9850 oficiálně představen

Research In Motion dnes oficiálně představil dvojici nových smartphonů BlackBerry Torch. Jako první se podíváme na model Torch 9850, první celodotykové BlackBerry od dob řady Storm. Zaujme především 1,2 GHz procesorem, velkým dotykovým displejem o úhlopříčce 3,7 palce a novým operačním systémem BlackBerry 7.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Tak jsme se konečně dočkali. Po mnoha týdnech plných uniklých videí, fotografií, screenshotů a dalších informací RIM dnes konečně představil oficiálně BlackBerry Torch 9850. Hned na první pohled vás zaujme dotykový displej s úhlopříčkou 3,7 palce. Jedná se o největší displej, kterým bylo jakékoliv BlackBerry kdy osazeno a nejvyšší je také jeho rozlišení – 800 x 480 pixelů. Narozdíl od řady Storm model Torch 9850 nemá displej vybavený technologií SureTouch®, která byla mnoha uživateli obdivována, ale mnohými naopak odsuzována. U modelu Torch 9850 tak nejdeme klascký kapacitní dotykový displej.

BlackBerry_Torch_9850_icon

Pod displejem se nachází pětice ovládacích prvků. Čtyři tlačítka určená pro ovládání hovorů, vyvolání menu a akce Zpět doplňuje optický trackpad, kterým lze ovládat celý systém. Na displej tak není nutné vůbec sahat, vše můžete ovládat skrze tento trackpad. Přední strana pak obsahuje už jen mřížku telefonního reproduktoru na displejem a logo BlackBerry.

Záda přístroje dávají vědět, že design telefonu není jen tak obyčejný. Jeho konstrukce je nejlépe vidět z profilu – záda jsou zajímavě prohnutá. Celý přístroj je jinak hodně zaoblený, působí trochu jako oblázek. V době, kdy se většina výrobců vrací k hranatým tvarům se jedná o příjemné zpestření. Rozměry přístroje jsou 120 x 62 x 11,5 mm, hmotnost je průměrných 135 gramů.

Torch_9850_thumb (2)Torch_9850_thumb (3)

Na zádech si kromě prohnuté konstrukce můžete všimnout rytu baterie s kapacitou 1230 mAh a čočky fotoaparátu s rozlišením 5 Mpx. Ten disponuje kontinuálním zaostřováním, stabilizátorem obrazu, rozpoznáním obličeje, 4násobným digitálním zoomem a dokáže nahrávat HD 720p video.

Torch_9850_thumb (4)Torch_9850_thumb (1)

Uvnitř přístroje se nachází ty největší inovace. Především samotný chipset doznal velkých změn a tak v BlackBerry Torch 9850 nalezneme procesor Qualcomm 8655 o taktu 1,2 GHz. K dispozici bude mít nejen grafický akcelerátor, ale také 768 MB paměti RAM. Vnitřní pamět činí rovné 4 GB a rozšířit ji můžete až o dalších 32 GB pomocí paměťových karet microSD. Tento hardware má na starosti pohánět nový operační systém BlackBerry 7, který přináší spoustu novinek.

Screen9850_1Screen9850_2Screen9850_3

Nový OS BlackBerry 7 je vybaven vylepšeným uživatelským prostředím s prvky Liquid Graphics – animace a další efekty. Dále nabídne podporu NFC, funkci Wi-Fi hotspot, podporu univerzálního vyhledání i s rozpoznáním hlasu, vylepšený internetový prohlížeč nebo podporu rozšířené reality. Na prostředí se můžete podívat v našem krátkém videu o BlackBerry Bold 9900, které se nám podařilo natočit.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-klMpuYHzn8

Nové BlackBerry Torch 9850 je velmi zajímavý telefon, který se snaží skloubit vlastnosti BlackBerry s trendem velkých dotykových displejů. Dostupnost zatím není přesně známá, dá se však očekávat už během srpna, nejpozději v září. Cenu očekáváme kolem 13 000 – 14 000 Kč.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

10 Comments

  1. Jééé, počítal jsem s nim, jako s nástupcem 9780, ale nelíbí se mi ta tlačítka, myslel jsem, že budou dotyková, ne takto výrazná a oříznutá :/ no uvidíme v realu…:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..