Novinky

BlackBerry Smart Accessories: chytré příslušenství k BlackBerry

Nový operační systém BlackBerry 7 přináší spoustu novinek. Je mezi nimi například podpora OpenGL, NFC, vylepšení uživatelského rozhraní nebo efektivnější multitasking. Jednou z novinek, která se ukázala až v posledních dnech, je také BlackBerry Smart Accessories. Vaše BlackBerry s novým OS7 by tak mohlo získat velmi atraktivní doplňky.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Když se řekne chytré příslušenství tak není lehké si pod tímto pojmem něco představit. Ovšem pro konkrétní příklad nemusíme chodit daleko. Můžeme se podívat například ke konkurenční společnosti Apple, jejíž zařízení jsou nejrůznějšími druhy příslušenství proslulé. Jen namátkou zmíním například zajímavý adaptér, který z iPhone dokáže udělat čtečku kreditních karet a můžete ho tak využívat při přijímání plateb například ve vašem podnikání. A s podobnými gadgety bychom se mohli setkat i u BlackBerry 7.

iphone-creditCardReaderiphone-creditCardReader2

Čtečka připojená k Apple iPhone umožní provádět platby kartou přes telefon

Screenshot zatím nepředstaveného BlackBerry Bold 9900 alias Bold Touch prozrazuje, že se v nabídce nastavení skrývá právě položka Smart Accessories neboli Chytré příslušenství. Podle posledních informací RIM právě pracuje na příslušenství, které by mělo využívat technologie NFC, jedné z hlavních novinek nových zařízení BlackBerry. Tato technologie je sice už několik let stará a v ČR se již dokonce využívá (například v Plzni si pomocí NFC plateb můžete kupovat jízdenky), ale výrobci se ji snaží rozšířit až letos.

S dalším chytrým příslušenstvím bychom se mohli setkat již zanedlouho. Připomeňme, že zítra, 3. května, začíná akce BlackBerry World. Je očekávaná opravdu velká spousta novinek. Sledujte BlackBerryCzech a nepřijdete o ně.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..