Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Porsche Design P’9981: luxus z Dubaje

Před pár dny jsme vás informovali o chystaném představení exkluzivního přístroje BlackBerry. Je jím BlackBerry Porsche Design P’9981 a byl představen 27. října v Dubaji, v nejvyšší věži světa Burj Khalifa. BlackBerry P’9981 je prakticky Bold 9900 v luxusním kabátku.

→Vyberte si z nabídky modelů BlackBerry ten svůj.

Při pohledu na fotografie BlackBerry P’9981 se většina uživatelů rozdělí na dva tábory. Jedni novinkou obdivují, jedni zavrhují. Design je opravdu tím nejvýraznějším prvkem celého telefonu. Vytvořilo jej studio Porsche Design, které je dceřinou společností automobilky Porsche. Výtvor této designerské společnosti můžete denně potkávat také v Praze – stojí za designem tramvají Škoda 14T.

Při návrhu telefonu se rozhodně nešetřilo ušlechtilými materiály. Telefon je kompletně z kovu, pouze záda jsou potažena pravou kůží. Designu domunují hlavně ostré linie, nejvíce je to vidět na klávesnici. Jinak hladký profil klávesnice u modelů řady Bold zde vystřídal ostrý “schod”. Zajímavou změnou prošla také tlačítka pod displejem, zvláště pak optický trackpad. U BlackBerry jsme zkrátka zvyklí spíše na konzervativnější design, a tak BlackBerry P’9981 vzbuzuje zasloužené vášně.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Asz9CfDtnK8

Pojďme se však od exkluzivního designu přesunout do útrob tohoto telefonu. Uvnitř nalezneme prakticky totožné vnitřnosti jako u BlackBerry Bold 9900. Nechybí 1,2GHz procesor, 768 MB paměti RAM, 5Mpx fotoaparát bez autofocusu, 2,8″ dotykový displej a samozřejmě plnohodnotná qwerty klávesnice. V telefonu je nainstalován nejnovější operační systém BlackBerry 7, který je však mírně pozměněn. V Porsche Design vytvořili vlatní motiv pro tento model, a tak si můžete všimnout jiných ikonek, fontu a celkově trochu upraveného prostředí.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Y_V01m6H75Y

A na závěr ještě jedna zajímavost. PIN všech BlackBerry P’9981 začíná trojicí znaků “2AA”, takže když nějaký takový PIN zahlédnete, rozhodně zbystřete. BlackBerry P’9981 bude dostupné pouze v obchodech Porsche Design a v České republice by mělo být k dostání zhruba za cenu kolem 50 000 Kč. Pěkně drahá ostružina, co myslíte?

Zdroj: CB, Oficiální stránky Porsche Design.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. 50 klacků?? za co? za to nerovnoměrný podsvícení klávesnice? Nevím jak ostatní, ale za 50k bych čekal perfektní telefon. A design mě nijak neuchvátil, zlatej obyčejnej bold:)

  2. Tak dneska jsem se zastavil v Kotvě v Porsche obchodu a slečny mi sdělily, že koncová cena, kterou mají v ceníku, je 84.000 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..