Novinky

BlackBerry Playbook získal update: přináší videochat, BBM a další novinky

Updaty operačního systému pro BlackBerry Playbook jsou uvolňovány s železnou pravidelností i několikrát týdně a OS se čím dál víc blíží k finální verzi. Zatím poslední update na verzi 1.0.3 přináší vůbec nejvíce novinek – videochat, BBM nebo Facebook for BlackBerry Playbook.

→Využívejte své BlackBerry na maximum pomocí speciálních BlackBerry tarifů.

Videochat přes WiFi není úplná novinka. S touto funkcí přišel jako první Apple u iPhone 4 a ačkoliv se nezdá, že by měla výrazný úspěch, ostatní výrobci se rozhodli podobnou funkcionalitu zabudovat i do svých zařízení. Po Googlu, který tuto funkci zabudoval do nového Androidu 2.3.4, tedy nyní přichází RIM a jeho aplikace One-Click Video a Voice over Wi-Fi Calls pro BlackBerry Playbook. Podobně jako u ostatních podobných aplikací je i zde potřeba být připojen přes WiFi, jako identifikátor se pak využívá BlackBerry ID, přes které se přihlašujete i do mnoha jiných služeb BlackBerry.

Další novinky, které přináší BlackBerry Tablet OS 1.0.3 je například možnost vkládání záložek webových stránek přímo na domovskou obrazovku a zejména také update aplikace BlackBerry Bridge. Ta nyní získala novou funkci pomocí níž můžete z tabletu editovat dokumenty uložené ve vašem BlackBerry a přibyla aktivní podpora komunikačního programu BlackBerry Messenger. Dále byla poslečně s updatem OS uvolněa i oficiální aplikace Facebook for BlackBerry Playbook, která umožní uživatelům být neustále v kontaktu se svými přáteli. Nechybí ani FBChat, možnost prohlížení ostatních profilů či bohaté možnosti správy vlastního účtu.

Bohužel stále není jasné, kdy se BlackBerry Playbook dostane do ČR, spekuluje se zatím o červnu letošního roku. Pokud jste nedočkaví tak se můžete podívat po aukčních serverech jako je eBay nebo si nechat od známého poslat Playbook z USA či Kanady.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..